Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beleírnátok az önéletrajzba...

Beleírnátok az önéletrajzba egy pont be nem fejezett egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

3 és fél évig jártam egyetemre, de nem sikerült a szakdoga és az államvizsga, így csak abszolutórium van.


Mi a rosszabb?


3 és fél év hosszú lyukas idő az önéletrajzomban vagy egy be nem fejezett egyetemi szak, amivel pont a cél előtt "estem pofára"?


A "pofára esésnek" egyébként pánikbetegség és egyéb pszichés betegségek megjelenése volt az oka, ami már volt korábban kamaszkoromban, de pár évre enyhült, elmúlt, így elmertem kezdeni az egyetemet, de kiújult és csak rosszabb lett, mert alkohollal és nyugtatókkal oldottam, szóval mire oda kerültem, hogy szakdoga, már kész voltam. A teljes elzárkózás és terápia segített, de a szakdogaleadásokból kifutottam.


Na most ezt nyilván nem szeretném egy állásinterjún elsütni.


De akkor mit tegyek?

Beleírjam, hogy jártam egyetemre és csak abszolváltam a végén, de akkor megkérdezni, miért és nem tudok rá válaszolni vagy hagyjam ki az egyetemet, de akkor megkérdezi, mit csináltam abban a 3 és fél üres évben?


Az nem opció, hogy valljam be a pszichés bajaimat, főleg nem az alkoholproblémát, amivel hadilábon állok.


Csak dolgozni akarok, akkor minden rendben lenne.



2016. júl. 13. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen szak az. Egyébként be kellene fejezni.
2016. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kónya Ágnes válasza:

Érdemes beleírnod az egyetemet az önéletrajzba, hacsak nem csináltál valamit az egyetem mellett, ami segít neked az elhelyezkedésben. Ha a diploma megnevezése nem egyezik a szak megnevezésével, akkor a szak nevét tüntesd fel. Valamint érdemes a dátumot megadnod, hogy mettől-meddig jártál egyetemre.


Ha nem tünteted fel és csak egyetemre jártál azalatt a 3,5 év alatt, akkor - ahogy írtad - egy hézag lesz az önéletrajzodban, ami elsőre nem tűnik túl pozitívnak.


Szerintem a te esetedben a nagyobb falat, hogy az interjún mit mondj, ha rákérdeznek, hogy miért nem fejezted be. Erre kellene egy valós, frappáns, proaktív választ kidolgozni. Ha pedig tervezed befejezni a képzést, mert úgy látod, hogy a munkahely stabilizálná a helyzetedet, akkor nyugodtan mond meg, hogy ekkor és ekkor be fogod fejezni. Nagyon pozitívnak fog ez a válasz hatni.

2016. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!