Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most hogy van? Teljesen...

Yuutanori kérdése:

Most hogy van? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Tapasztalt, ott végzett, vagy még mindig tanuló jogvisszonyal rendelkezők válaszát várom. Én olyan családból származom, ahol mindkét szülőnek csak általános iskolai vézetsége van. Én most közép iskolás vagyok és a Károli egyetemre szeretnék japánológiára jelentkezni. De nem vagyok tisztába pár dologgal.

Pontosan mit jelent akkor a "támogatott" félév? Azt mondták, hogy csak a kolira érvényes és részletekben fizethetek a félévekért... (Úgy érzem, hogy hülyítenek, mert én tovább szeretnék tanulni.)

Alapszinten tudok már japánul. (Pl. Betantultam a hiragana táblázatot és olvasni is tudom, kanjikat tanulok appok segítséggel és blogokról jegyzetelek, ahol megadják a szükséges tudást. )

De most ha a japán tanszékre jelentkezem, akkor mehetek tovább japánológiára?

Hány pontot kell összeszedni hogy fel vegyenek?

Miért és mennyit kell fizetni, ha hátrányos helyzetű vagyok és nagy családban élek?



2016. júl. 14. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

A kérdéseidre a válasz pont az adott iskolában fogod megkapni. Szépen besétálsz az egyetemre amikor van fogadási nap, és felteszed a kérdéseidet. Ott mindent tájékoztatást megkapsz.

Mivel te akarsz oda járni, neked kell utána nézned..

2016. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A felvi.hu nagyon sok kérdésedre fog választ adni.


[link]


pl itt látod a Károli képzéseit, jelen esetben azt ami 2016 szeptembertől indul

ha jól látom a Károlin a "keleti nyelvek és kultúrák [japán]" alapképzést kell majd választanod ha majd ott tartasz

ha a 3 év alapképzést elvégezted, később ahogy látom a japanológia 2 éves mesterképzés formájában tanulható tovább


a ponthatárokat szintén ezen az oldalon keresztül tudod megnézni, és azt is, ha a megfelelő képzésre rákattintasz, hogy mik a felvételi követelmények, miből kell jól teljesítened majd az érettségid idején


van lehetőség államilag támogatott képzésben (ANA = állami, nappali, alapképzés --> ez a felvi.hu oldalon alkalmazott rövidítés) tanulni, ez azt jelenti, hogy ha eléred a ponthatárt (ez tavaly 345 volt ha jól néztem, de ez évről évre változhat), akkor bekerültél.


ha anyagi akadályokba ütközik a továbbtanulásod, ebben az esetben csak a támogatott képzést jelöld meg. Ha van rá lehetőséged, és nem szeretnél évekig magyaországon dolgozni a szakmádban, stb. akkor érdemes lehet az ANK (= állami, nappali, költséges) képzést (is) megjelölni.

2016. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van: nyílt nap, illetve az egyetem honlapján is vannak infók: [link] illetve [link]

Amúgy nem a japán tanszékre jelentkezel, hanem keleti nyelvek és kultúrák alapszakra, japán szakiránnyal, az 3 év, és onnan mehetsz tovább mesterre, ha szeretnél. Jelentkezhetsz önköltséges vagy államilag támogatott képzésre, ez utóbbinál nem kell félévenként a tandíjat fizetni, de ennek vannak feltételei. Kollégium az fizetős akkor is, ha államira mész.

Hogy érted, hogy mennyit kell fizetni, ha hátrányos helyzetű vagy? Vannak mindenféle ösztöndíjak, tehát neked fizetnek, ha benyújtasz ezért kérelmet.

2016. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!