Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 294 pont elég? Két érettségi...

294 pont elég? Két érettségi + OKJ-vel összesen 294 pontom van. Az eddig évek során a megjelölt szakon 280-282 pont volt a min. Ponthatár. Elég lesz ez nekem szerintetek?

Figyelt kérdés

2016. júl. 14. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem.
2016. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Vodafonelive ***** válasza:
74%
Ezt előre nem lehet megmondani, de 90%, hogy elég lesz. 12 nap és megtudod. :)
2016. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
okj nélkül megvan a 280 pontod? mert ha nem akkor érvénytelen a jelentkezés
2016. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
úgy nincs meg, de tudtommal az is beleszámít a minimum ponthatár számításhoz, így írják mindenhol...
2016. júl. 14. 19:42
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Persze, hogy beleszámítják.


"ezeket az Egyetemek, főiskolák menüpont részletezi.

Alapképzésre, osztatlan mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre, valamint mesterképzésre való jelentkezés esetén a jelentkező felvételi összpontszámának el kell érnie a jogszabályban meghatározott minimumpontszámot (ún. „jogszabályi minimumpontszám"): alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén 280 pontot, azzal a kitétellel, hogy az emelt szintű érettségi-, a nyelvvizsga-, illetve az OKJ-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszámot kell alapul venni; felsőoktatási szakképzés esetén 240 pontot, azzal a kitétellel, hogy az emelt szintű érettségi-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszámot kell alapul venni; mesterképzés esetén – 100 pontos rendszerben – 50 pontot."


Érdekes, hogy az én, szubjektív kérdésre adott szubjektív válaszomat lepontozták, a harmadik téves válaszát meg fel.

2016. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Vodafonelive ***** válasza:

#3-as ez nem teljesen igaz.

"Alapképzésre, osztatlan mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre, valamint mesterképzésre való jelentkezés esetén a jelentkező felvételi összpontszámának el kell érnie a jogszabályban meghatározott minimumpontszámot (ún. „jogszabályi minimumpontszám"): alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén 280 pontot, azzal a kitétellel, hogy az emelt szintű érettségi-, a nyelvvizsga-, illetve az OKJ-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszámot kell alapul venni; felsőoktatási szakképzés esetén 240 pontot, azzal a kitétellel, hogy az emelt szintű érettségi-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszámot kell alapul venni; mesterképzés esetén – 100 pontos rendszerben – 50 pontot."

2016. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
jó, akkor változott, két éve, mikor én jelentkeztem még enélkül kellett meglennie a minimum pontnak, valamint többletpontnak csak a felsőfokú okj-t számították be, nem tudom ez most is így van -e-
2016. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Akor jól tájékozott vagyok, mert azért is érettségiztem újra két tantárgyból hogy elérjem a 280 pontot és felvegyenek. Sajnos úgy 272 pont lenne, de az OKJ-vel(+24) már megvan 294.

2. válaszoló téged felpontoztalak. ;)

2016. júl. 14. 19:57
 9/16 Vodafonelive ***** válasza:
Én a #2-s és #6-s válaszoló vagyok. A #5-s egy teljesen másik ember.
2016. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem baj az, ment a fel a biztató válaszért!
2016. júl. 14. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!