Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy építészmérnök?...

Mit csinál egy építészmérnök? Milyen az élete? Csak a munka, vagy belefér a szórakozás és család? Tényleg nagyon nehéz az egyetemi évek alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen építészmérnöknek lenni. Nemsokára ki kell választanom hogy merre felé menjek, mit válasszak... És jelenleg az építészmérnöki szak a legszimpatikusabb. De sokaktól hallottam, hogy a jövőbel építészmérnökök az egyetemi évek alatt alig alszanak, teljesen kivannak. De ezt még ki is lehetne birni, ha avval foglalkozol amit szeretsz. Ami megijesztett az az, hogy a már dolgozó építészmérnököknek alig van magánéletük, nem érnek rá soha, sehova elmenni. Család alapítás is későn indul el...Nekem meg az egyik legfontosabb dolog az életemben, hogy nagy családom legyen:)

Bármilyen információt szívesen fogadnék az építészmérnökök életéről, elhelyezkedéséről, stb...

Köszönöm!


2010. ápr. 15. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tényleg nem alszanak, folyamatosan rajzleadásokkal szórakoztatják őket.

Magánélet: Egy ismerősöm születi építészek és nekik simán jut idejük a családra. Csak kétszer-háromszor kell bemenniük a munkahelyükre egy héten, amúgy otthon dolgoznak.

Az átlagot nem tudom, csak őket ismerem.

2010. ápr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%

Az egyetemen ez van. Orvosi, jogi szakokon is.

Amúgy pl. a szakácsoknak sokkal rosszabb. Igaz, hogy ők nem tanulnak annyit, de nekik se szabadság, se ünnepnapjuk sincs. Szóval...

2010. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én nem is kifejezetten az ünnepnapokra és hétvégékre gondoltam, hanem arra, hogy ugye legtöbbször határidőre dolgoznak, tehát "éjjel-nappal" kell dolgozniuk néha, ahhoz, hogy kész legyenek.

Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen vennék még egyéb információkat is az építészmérnökökkel kapcsolatban!

2010. ápr. 16. 15:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tényleg nem sokat alszunk. De mérlegelj úgy, hogy ez egy gyönyörű, de lélekölő szakma. Az éjszakázást és éjjel-nappal gürizést nem 5 évre választod. Ha érdekel még valami, írj privit konkrét kérdésekkel!
2010. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem minden "értelmiségi" szakma ilyen.

Orvos pláne, Jogász szintén, és még sorolhatnám.

Aki napi 6-8 órát akar dolgozni, nyugiba, az menjen inkább OKJ-re, és dolgozzon irodába. Ott tuti nem lesz probléma a sok munkával...

2010. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! nem tudok mindenről nyilatkozni, de nem minden szakma igen. Pl anyám ügyvéd, és ha azt mondod h x óra után nem fogadsz ügyfeleket, akkor nem fogadsz. szóval lényegében maga alakítja a munkaidejét.

a mérnököknél nem tudom, hogy van, de azért nem szabad hagyni h a körülmények maguk alá gyűrjenek :) ha nincs szabadidőd, szakíts magadnak!

2010. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen=ilyen
2010. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Manapság nem hinném, hogy egy ügyvéd megtehet olyat, hogy nahh akkor nem fogadok ma több ügyfelet...

Persze ha valakinél jól megy a szekér az megteheti, de manapság ez nagyon ritka. Pályakezdőnél ilyen nincs...

2010. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem épp erre gondoltam. Persze néhányszor tulórázni nem ügy, nem halnék bele. De emelett szeretnék magánéletet majd és nem akarok 40 évesen házasodni. Sőt ha lehet minnél fiatalabban szeretnék. Sok embertőlm hallottam, hogy az épitészetis egyetemistáknak semmi idejük nincs szórakozni, ismerkedni, eljárni barátokkal...

És arra is kiváncsi lennék, hogy hol lehet ilyen végzettséggel elhelyezkedni...

2010. máj. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!