Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora bőrönd kell a koleszhoz?

Mekkora bőrönd kell a koleszhoz?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam még koleszos és kíváncsi vagyok kb mekkora kéne :) Tudnátok méreteket mondani?
2016. júl. 18. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem viszek bőröndöt, Beköltözéskor kocsival elvisszük a ruháimat. És csak pár apróságot viszek haza, amikor megyek, azok kisebb hátizsákban elférnek.
2016. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ohhh :/ Az a baj hogy én nem fogok tudni kocsival felmenni :/ Első alkalommal is buszozni kell
2016. júl. 18. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi mindent viszel...
2016. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

sokszor vittem már magam a cuccaimat

először mindig annyit amennyi dologra adott ideig szükségem van, legyen az konyhai vagy tisztálkodási cucc vagy ruha

utána folyamatosan vittem azt ami még kellett, de már hamar ki lehet tapasztalni mi az amit használok és mit nem, olyan rengeteg dolgot sose vittem el

2016. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És konyhai dolgokból miket vittél? Elmesélnéd kérlek? Én nagyon nem vagyok tisztában mi kell a kolis élethez :/
2016. júl. 18. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Komolyan 18 évesen ötleted sincs, hogy mit vigyél magaddal, ha nem otthon laksz huzamosabb ideig?? Úristen...
2016. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát úristen igen. Életemben nem voltam még koleszban

Mekkora tragédia édes istenem :)

2016. júl. 18. 21:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Én közepes (60x22x38 cm) méretű bőröndöt használtam eleinte, aztán áttértem a kicsire (ez most a tesómnál van, nem tudom lemérni), mikor már tudtam mosni a koliban.

Vigyél magaddal ágyneműhuzatot, lepedőt, törölközőt, tusfürdőt, sampont, fogkrémet, fogkefét, wc papírt, papucsot a fürdéshez (lábgomba megelőzése miatt), tányért, villát, kést, kanalat. Ezek szerintem a legfontosabbak.

Ha nem kulccsal zárható a szekrény, akkor vigyél lakatot is, hogy elzárhasd az értékeidet.

8 év koli után ezek jutottak hirtelen az eszembe :)

2016. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:)

Akkor néhány jótanács. Én általában vinni szoktam kaját otthonról, mert sokkal egyszerűbb és olcsóbb és nem igényel időt, de ha főzéssel is kalkulálsz időnként akkor nyilván kell valami edény, vagy serpenyő, fakanál, fűszerek, egyéb alapanyagok amit akarsz, de ezeket ráérsz beszerezni időközben is, pl ami nálam mindig volt az rizs :D Főzni lakótársakkal jó móka tud lenni :) De nyilván kell tányér, evőeszközök, kés villa kanál merőkanál, ami kell, és amennyit akarsz, ilyesmik hogy kávéfőző, vízforraló, tésztaszűrő blablabla tőled függ hogy használod-e. Konyharuha. Mosogatószer, szivacs. Bögre... ha kaját viszel majd akkor műanyag edények. Kolifüggő hogy van-e mikró, érdemes összebeszélni majdani szobatársakkal tud-e vinni valaki ha nincsen. Ha közös konyha van a folyosón akkor jó eséllyel kéne lennie, ha blokkos akkor valószínűleg nincs, de ne vedd készpénznek a szavaimat.

Nézd végig egy napod hogy mit használsz otthon, az egy jó alapot tud adni, de néha észre sem veszed, mert már annyira természetes, de ha hiányzik a cukor a reggeli teádból/kávédból/tejedből az azért lehet nem lesz vidám pillanat, de a jó hír hogy bármi kell, kitapasztalod és voilá, beszerezhető mindent rövid idő alatt :)


Fürdőszobai cuccok közül elég egyéni tud lenni ki mit használ, papucsot ne felejts el vinni majd, tusfürdő, sampon stb.

Aztán még ruhák, cipők, gondolom ez nem olyan érdekes rész. Ágyneműhuzat. De kolifüggő is lehet hogy melyik mivel van pontosan felszerelve. A többi pedig ami a te kényelmed szolgálja, de ezeket tudod mindig folyamatosan is vinni, nem kell mindent egyszerre. Persze ha meg tudod oldani, akkor szerencsés vagy.


Remélem tudtam valami hasznosat mondani, take it easy girl! :)

2016. júl. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!