Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy számvitel, vagy jog?

Pénzügy számvitel, vagy jog?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat gondolkodom, kicsit elcsúsztam az évekkel, 24 éves vagyok, dolgozom egy nagyon laza és jól fizető munkahelyen, de karriert szeretnék, és mindenféleképp diplomát.

Nagyon érdekel a jog, viszont kicsit félek tőle, mert tudom hogy rengeteget kell tanulni, bár sokkal inkább ez fekszik nekem, mert matekból nagyon le voltam maradva már általános iskolában is, de nem tudom hogy az alapok kimaradása miatt, vagy egyáltalán nem áll rá az agyam. Azért mernék a psz-nek nekiindulni, mert az a 4-5 tárgy ami matekos, az nem olyan durva, mint egy mérnökin, azzal a pár alapművelettel meg tudnék küzdeni magántanár segítségével, és hamarabb tudnék karriert építeni. Viszont nem tudom hogy nem szenvednék-e jobban a matektól, minthogy inkább jogot tanulnék, amit a mennyisége miatt szintén nehezen, de meg tudnék tanulni.

Emelt töri érettségim van, angol középfok, most fogok elkezdeni franciául tanulni.

Ha a jogász szakra esik a választás, nem célom (egyelőre) ügyvédi vizsgát tenni.



2016. júl. 19. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Egyiket se javaslom mind divat szakma. Túl sok van ebből és abból is
2016. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
véleményed szerint a jelenlegi oktatási rendszerben indított felsőoktatási szakok közül melyik az, amelyik nem "divat szakma", illetve meglátásod szerint jó elhelyezkedési esélyekkel rendelkezik?
2016. júl. 19. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Az előző hülyeséget írt. Mert odáig rendben van hogy divatszakma, de értékes diplomát ad. Ráadásul a pénzügy számvitellel meg baromi jól ellehet helyezkedni, mivel nagyon keresett szak. Államin nagyon magas a ponthatár is, de azzal nem nagyon lehet melléfogni. A "divat szakok" közül talán ez az egyik legjobb. Viszont én nem tanácsolnám hogy vágj bele ha nem nagyon megy a matek, és az egyetem elvégzését végig magántanár segítségével gondoltad. Nehogy azt hidd hogy az a 4-5 matekos tárgy olyan könnyű, eleve az egész szak a matematikáról, a számokról szól. Könyvelőnek, bankárnak stb.. szoktak menni az ilyen hallgatók. Tehát ezt azért jól fontold meg még egyszer! A joghoz valószínűleg nagyobb tehetséged lenne, mivel ahogyan írtad emelt töri érettségid van, nyelveket beszélsz. Viszont abba is gondolj bele hogy a jogi pálya elég telített, ha nincsen tőkéd és ismeretséged akkor nehéz dolgod lehet. Mindenesetre válaszd azt amelyiket jobban szeretnéd, mert az a lényeg hogy szeresd amit csinálsz.
2016. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

"Egyiket se javaslom mind divat szakma. Túl sok van ebből és abból is"

-nettó baromság. Mondvacsinált hülyeség, nem semmi érvelés azért egy felnőttől.


"a jogi pálya elég telített, ha nincsen tőkéd és ismeretséged akkor nehéz dolgod lehet"

-Ez sem igaz.


Mind a kettő eléggé univerzális diplomát ad, azért egy PSZ, SZ mester valamivel könnyebb, mint egy jog, na meg rövidebb is, a gazdasági pályán pedig egész jó lehetőségek vannak.


Btw: komolyan érdekel, hogy mi az a laza és jól fizető munka? Nem viccből kérdezem. Ha ide nem akarod leírni, akkor privátban, kérlek.

2016. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

A programozó is divatos, aztán éhen mégsem hal a jó szakember, és most még enyhén fogalmaztam.


Azt válaszd, amelyik jobban tetszik. Ha jó vagy, megtalálod a helyed.

2016. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

most nem azért, de az integrálás, deriválás, valószínűség számítás psz-en elég durva (márha persze jó iskolába mész), meg ott van az egésznek a logikája

a matekos tárgyak nem merülnek ki az első két félévben, ott van még a stat1-stat2, vállalati pénzügyek 1-2, adó, pénzügyi számvitel 1-2, ezekkel jól lehet szenvedni, ha nem érted


ne amiatt válassz szakot, hogy melyiket könnyebb elvégezni, mert ha később abban akarsz dolgozni, nem fogod szeretni, és hamar ott fogod hagyni, pl psz-en minimum vagy az egyiket vagy a másikat szeretned kell, enélkül nem megy

2016. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már általánosban is lemaradásaid voltak matekból, akkor eszedbe ne jusson PSZ-re menni :) Azért annyira nem könnyű itt sem a matek. A jogot jobban tudnám ajánlani, de amellett nem nagyon lesz időd dolgozni, ha ez cél. Az pedig nem igaz, hogy telítve van a szakma, lazán el lehet helyezkedni jogászként pl. vállalatoknál.
2016. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Inkább pénzügy...egyrészt nem vesz el annyi időt az életedből mint a jog, mivel ott az 5 éves képzés után még 3 év gyakorlat van meg szakvizsga. Másrészt pedig könnyebb vele elhelyezkedni. Jogász diplomával semmire nem lehet menni, tanul az ember 5+ évig, egyetem mellet egy forintot nem tud keresni mert nem engedi meg az ideje, aztán ott van a diplomájával a kezében és mindenhonnan visszautasítják mert nincs szakmai tapasztalat, nincs munkatapasztalat stb.
2016. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Ja meg még annyi, hogy a jogászok közül (már amelyik talál egyáltalán munkát), csak az nem fog éhbérért dolgozni akinek vannak kapcsolatai és/vagy summa cum laude diploma.
2016. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A mi évfolyamunk most végez psz alapképzésen (BCE), és mindenki talált munkát. Aki letudta a kötelező szakmai gyakorlatot, az általában 21-2 évesen többet keres, mint a magyar átlag, "jó sok" év tapasztalattal.

Még annyi megjegyzésem lenne, ami negatív, hogy nem értem miért terjedt el a psz-ről, hogy olyan matekos. Három félév matek (igaz van két félév statisztika,ami tényleg para). Nekem matematikai szempontból semmilyen kihívást nem jelentett az egész, nem úgy, mint a rengeteg számvitel, amit ugye nem fogsz közvetlenül suli után hsználni, hacsak nem könyvelő leszel.

2016. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!