Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki már érettségizett. Tudnáto...

Aki már érettségizett. Tudnátok adni tippeket a gimihez, amik jól jöhetnek?

Figyelt kérdés
Most megyek 10.-be. Egy erős középiskolába járok, sima gimnáziumi osztályba.Nehéz bejutni és elég nagy a követelmény. Jó tanuló vagyok, 4 db 4-esem volt év végén. Még nincs semmilyen elképzelésem a továbbtanulást illetően, de szívesen tanulnék külföldön. Aki már végigment az érettségin és úgy az egész gimnáziumon, milyen tanácsokat tudtok adni, amit mondjuk magatoknak mondanátok így visszamenőleg? Tanulást illetően például. :)

2016. júl. 20. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából nem változtatnék semmin. :) Sosem szakadtam meg a tanulást illetően, de mégis mindig 4,5 fölött volt az átlagom. Figyeltem órákon, a dolgozatokra max. 2 nappal előtte kezdtem el tanulni. Az érettségi évében sem változtattam. Az órákon készültünk, ismételtünk, gyakoroltunk. Külön itthon nem is nagyon foglalkoztam vele. A szóbelire is csak 1 héttel előtte vettem elő a tételeket. Emelteztem nyelvből, arra a szóbeli is csak a suliban gyakoroltam a tanárommal. Az érettségi is jól sikerült. Azt még hozzátenném, hogy leginkább a fő tárgyakra koncentráltam, jó a rövidtávú memóriám, így pl. egy olyan tantárggyal, mint a művészettörténet, csak az óra előtt néztem át. :D
2016. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó két évben koncentrálnék teljesen a tanulásra és akkor is főképp arra az öt tantárgyra, amiből érettségizni fogok. Előtte is leginkább ezekre koncentrálnék. Ezt nem úgy értem, hogy ne tanulj mást, vagy megbukj, de ha épp választani kell, hogy mire tanulj többet másnapra, akkor az az érettségi tantárgy legyen. Nem kell, hogy mindenből ötös legyél, pont ezért a legfontosabbak számítsanak.

A nyelv nagyon fontos. Erre készülj, tegyél le legalább egy középfokú nyelvvizsgát, ezután már az érettségi se lesz annyira nehéz. Kérj segítséget is akár a tanárodtól. Minden suliban szokott lenni nyelvtanár aki délutánonként vagy akár nulladikban segít felkészülni. Ezt semmiképp ne hagyd utolsó évre!

Én minden délutánonként tanulnék (így is tettem). Délután négytől hatig tanulnunk kellett, mivel kollégista voltam. Miután már nem volt kötelező, este tettem kilenctől tizenegyig, mert ilyenkor jobban fogott az agyam. De volt, hogy emeltes (faktos) témazáró előtt délután 2-től este 10-ig tanultam, három kis 15 perces szünettel.

Észre vettem azt is, hogy ha hangosan tanulok jobban megragad a rövid távú memóriámban az anyag, viszont ha magamban olvasom el, akkor több idő kell, hogy megragadjon, de tovább is emlékszem rá.

Tanácsolom, hogy próbálkozz többféle módszerrel is. Én tanulás első perceiben úgy csináltam, hogy kézápolót kentem a kezemre, aztán még sokáig masszíroztam bele. Ez tanulás közben megnyugtatott, mert mozgásos típus vagyok, ugyanakkor a vizuális memóriám is jó. Ezért órákon már eleve azt csináltam, hogy dátumokat más színnel és kijjebb kezdtem el jegyzetelni, továbbá tanuláskor egyszeri olvasás után kihúztam kiemelővel, vagy átírtam színessel a kulcsszavakat. A már kiemelt jegyzetet, pl. töriből még háromszor elolvastam ezután és kész is voltam. Lehet valakinek elég kevesebbszer is.

Ne kávézz semmiért se. Van olyan ismerősöm, aki teljesen rászokott, erre a rendes kifőzött kávéra. Aztán már csak ezzel tudott tanulni és mindig fenn maradt éjfélig. Négykor más itta az elsőt, aztán nyolckor a másodikat.

Igyál helyette zöld teát, vagy feketét. A zöld tea engem személy szerint mindig jobban felrázott, mint a kávé, és nem leszel utána holdkóros, mint a kávénál fennáll. Magába elég fűízű (szerintem) de cukorral és minimális citromlével előbb megszoktam és most már imádom.

Szerintem az is fontos, hogy fizikailag le fáraszd magad. Én ugyan csak utóbbi évben kezdtem el, de hétköznapokon kétszer egy óra hosszára jártam tornázni/aerobikozni a suliba.

Ha erre nincs lehetőség, akkor mondjuk fuss. Ne világmegváltó vagy éppen fogyasztó szinten, hanem ameddig bírod, jól esik. Vagy biciklizz.

Viszont ne csináld kötelező szerűen. Én jártam edzeni másodikba-harmadikba (10-11) komolyabb sportban is, de akkora volt a hajtás, hogy szenvedtem vele és nagyon rossz volt, de magamnak akartam teljesíteni és nem hagytam abba. Viszont emellett meg a tanulás nem nagyon akaródzott már. Mondjuk nektek már több tesitek van, ha jól tudom. Ha elégnek érzed (gondolom igen) akár ne vállalj többet be.

Tanácsolom továbbá, hogy már kezd el nézni a felvit, nem túl komoly szándékokkal, de legalább, hogy tudd milyen szakok közül tudsz választani. Vagy nagyjából a humán vagy reál irányt belődd magadnak. Hisz faktot kell választanod és azt aszerint tedd, hogy mi érdekel a leginkább. De ne válassz kettőnél többet! Nálunk utolsó évre a többség le is adta az egyiket és nem járt be, vagy ha igen akkor jegy nélkül, hogy ne legyen kötelesség, ha épp nem bírod majd és ne kapj rossz jegyeket. Nálunk is mindenki úgy indult, hogy emelt érettségi így-emelt érettségi úgy. Végül összvissz vagy 10 db lett a több, mint 30 fős osztályból. Viszont amikor már te odakerülsz, a legtöbb szakra lehet, hogy kelleni fog, (most még nem) szóval tényleg aszerint válassz, hogy mivel is tudnád magad elképzelni.

Pl. a magyart nagyon nehéznek mondják, de az angol emeltet szokták ajánlani, főleg, ha már van nyelvvizsgád. De ez a kettő pl. egy szintben van, tehát ha emelt angol érettségit teszel, kapsz mellé egy középfokú nyelvvizsgát is. :) Csak tanulj rá tanárral, főleg a szóbelire.

De ezeket esetleg a szaktanáraidtól is megtudod majd kérdezni.

Ne spilázz nagyon rá az érettségire, mert úgy nehezebb lesz.

Bár nem sokat tudok mondani neked az érettségiről, mert azt jövő évtől megváltoztatják, szóval majd csak akkor tudnak róla biztosat mondani.

Szó mi szó, a matek tiszta típus feladatok sora. Nem is értem azt a sok szenvedést amit kiálltam miatta 5 évig. Persze nyilván aki olyan szakra megy, annak kelleni fog.

A magyar szövegértés, meg fogalmazás. Ami itt sokat ronthat, az a helyesírás, szóval azt gyakorold majd. Nem tudom nektek milyen tanárotok van, de nekünk már utolsó két évben agyba főbe nyomta az előző évi érettségik feladatait, ami akkor szenvedés volt, utólag viszont mindenki megköszönte neki. Ha mondjuk 11-ben te is írsz majd ilyen fogalmazásokat, a tanárod biztos kijavítja majd neked.

Töri is olyan, hogy a teljes középiskolai anyag fele (!) kell írásbelin, amik amúgy meg is vannak adva. Ha visszamehetnék, ezeket sokkal jobban megtanulnám, akár a többit hanyagolva. Az angolban igazából csak a szóbeli a vészesebb. Az írásbeli csak olvasás, szövegalkotás, nyelvhelyesség, meg ilyesmik.

A választott tantárgyad csak rajtad múlik. Összességében középszinten a biológia és a földrajz szokott ajánlott lenni, mivel mondhatjuk, hogy ezek a legkevésbé vészesek. De nyilván ez is attól függ, hogy miben vagy jobb/rosszabb.

Csak hajrá! Soha ne erőltesd túl magad. :)

2016. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igen, hát vannak olyanok, mint az első. Sőt, láttam már egy hasonló kérdést is, ahova szinte csak olyanok írtak, akik azt mondták, semmit nem tanultak gimiben mégis milyen jók voltak. Nem tudom ide milyen válaszok jönnek, de tapasztalatból mondom, hogy (mivel én is egy erős gimibe jártam és kollégista lévén mindent láttam) azoknak a tanulóknak akik olyan eredményűek voltak mint én (4,7-8), szintén annyit kellett tanulniuk. Nyilván voltak olyanok is, akiknek nem ilyen volt az eszük, mint az enyém. Ők nyilván egyszer elolvasták az anyagot és már tudták is. De ez is leginkább vagy csak humán vagy csak reál területre korlátozódott. Ezeknek a személyeknek a száma, mondhatjuk 30 főként 3 ember. :) Szóval nem minden az, mait itt gyakorin olvasol.
2016. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megfogadom a tanácsokat. :) És igen, az én osztályomban is vannak ún. zsenik, akik feleannyi erőkifejtéssel is jobban tudnak teljesíteni, mint más, de ez nem az átlag.
2016. júl. 20. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem sokat számít a szerencse :)

én dolgozatokra sokat tanultam, de csak az utolsó két évben, tudtam hogy az a két év számít igazán így az első két évben inkább csak el voltam

na de a lényeg, hogy én érettségire nem tanultam sokat pedig emelt történelmet tettem, írásbelire is szóbeli rövidített tételeket tanultam és a végeredmény 77% lett

de ehhez egy nagy adag szerencse és jó tippelgetés kellett

szerintem 10. osztályban még bőven van időd kitalálni mit szeretnél és inkább élvezd a közép iskolát és szórakozz mert ezt 11-12-ben már nem igazán teheted meg :)

2016. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen válasz, de a másodiknak nagyon igaza van a kávé-tea ügyben.


Kávé:

-nagyon hamar feldob

-nagyon fáradt leszel ha elmúl a hatása, rosszabb lesz mint mielött kávéztál


Tea:

-lassan dob fel, de ugyanarra a szintre jutsz mint a kávéval

-a hatás elmúlta után ugyanann olyan energikus/fáradt leszel mint a tea fogyasztása elött.



Ezért hasznos a tea.

2016. júl. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!