Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy jó oktató, aki...

Milyen egy jó oktató, aki normálisan megtanít vezetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


19 éves lány vagyok és hétfőn sikeresen letettem a kresz vizsgát.Mindjárt szerettem volna elkezdeni vezetni,de az összes oktatónál 1 hónapot kellett várni.Ezekután ajánlottak egy bácsit,akihez minden nap tudnék járni vezetni.

Eddig voltam nála vezetni 4 órát,szerintem elég jó érzésem van a vezetéshez,de a bácsi nem mond el semmit.

Szerintem pl zebránál,vasútnál lassítanom kellene,de ő nem mondja soha,40-nel mindig áthajtok.Nem mondta el,hogy pirosnál tegyem üresbe és a féket nyomjam,akkor én szólok rá,hogy héé 30-as tábla van.nem annyival kellene menni ?

egyszerűen nem érzem annak,hogy ő lenne a megfelelő oktató számomra.

Vagy a ti oktatótok is ilyen volt ?

Mit tegyek,keressek másikat ?


2016. júl. 20. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem ártana, nagyon úgy néz ki, hogy a papa csendben szundikál melletted, amíg ketyeg az óradíj.
2016. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel úgysem úgy vezet az ember "az életben", ahogy azt a forgalmi vizsgára való felkészülésnél megtanulja, illetve magán a vizsgán kell, azt mondom, az a jó oktató, aki nem vezetni akar megtanítani, hanem a vizsgára készít fel, és egyebek mellett pont azokra a dolgokra hívja fel a figyelmet, amiket te is leírtál. Az én véleményem az, hogy igazán jól vezetni csak rutinból lehet, a rutint meg nem fogod tudni 30-40 óra vezetéssel megszerezni. Egy szó, mint száz, talán nem véletlen, hogy ehhez a fickóhoz nem volt tolongás, ha jót akarsz magadnak, keress valaki mást. Sok sikert!
2016. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém a kezdetektől mindent magyaráz.

Pl. mielőtt megtanultuk volna a balra kanyarodást, lerajzolta (?) egy lapra, hogy elméletben meglegyen, megbeszéltük, hogy mire kell figyelni. Minden parkolást lerajolt, betajzolta az autót, a nyomvonalat, amin haladni kellet, egy-egy nehezebb kereszteződést, megfordulásokat. Minden ilyenről van egy kis rajzom tőle, a legtöbb mellett még magyarázat is van, vagy a lépések le vannak írva. Mindig azt mondta, hogy nézegessem otthon, játszam el kisautókkal, hogy tudatosodjon bennem.

A tábláknál mindig szólt az elején, hogy látom-e, vegyem észre.

Ha valamit rosszul csináltam, a következő pihenőnél (általában egy parkolás után) megbeszéljük, hogy mit csináltam rosszul, mire kell még figyelnem.

Nagyon bírom az oktatómat, megtanított, hogy megosszam a figyelmem (folyton mesél valamit, nagyon vicces), emlékezzek a lépésekre, amiket elmondott, és mindig szól, ha valamit rosszul csináltam, illetve mindig mondja, hogy a vizsgán az adott szituáció milyen jellegű lenne (elfogadható/hibapont/bukás).

2016. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a (?) (!) akart lenni, elnézést.
2016. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!