Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet és érdemes...

Shan-Yu kérdése:

Hogyan lehet és érdemes doktori címet szerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én az ELTE harmadik tanévét kezdem most, jövő ilyenkor diplomázom. Szeretném, ha lenne doktori címem is, és örülnék ha a doktori címemet a diplomámmal egyszerre kapnám meg. Ehhez ugye PhD-t kell csinálnom. Aki PhD-t csinál, az automatikusan megkapja? Mik a pontos feltételek?

Én az ELTE "Filmtudomány" szakán tanulok, és kész témám (plusz anyag) már van hozzá.


2016. júl. 21. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A doktori iskola kezdésének feltétele a mesterszakos diploma. Szóval nem fogod azzal egy időben megkapni, hanem öt év alapszak+mesterszak után jelentkezhetsz, eddig három év volt, abszolválsz, doktori disszertációt írsz, megvéded a témát, és akkor kapod meg a doktori címet.

Bármilyen nudli is filmtudományból doktorit szerezni, azért a fokozatosság elve itt is él.

2016. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen?

Nekem senki sem mondta, hogy egy doktori disszertáció megírásához el kéne végezni a mesterszakot.

Úgy tudtam hogy megírod a dolgozatot, megvéded, és doktor vagy.

2016. júl. 21. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg van lehetőség a doktori iskola nélkül megcsinálni a doktorit védést, de annak biztosan komoly feltételei vannak, amelyek között a mesterszakos diploma ott van. Egyébként nem szóbeszéd alapján kell ilyenekről tájékozódni, hanem az egyetemed honlapjáról:

[link]

[link]

Nem túlságosan összeszedetten van leírva, de az egyetemi diplomával egyenértékű diploma alatt a mesterképzést értjük manapság. Egyébként a Te esetedben logikus is, hiszen kifejezetten filmtudományt mesterszakon tanulsz majd. Ez most csak egy szakirány.

2016. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Doktorira mesterképzés után mész.
2016. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval a mesterképzés az kell.
2016. júl. 21. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem így megy ez a dolog...alapképzést elvégzed és felvételizel mesterszakra. Azt is elvégzed, általában kitétel a legalább jó rendű diplomaminősítés a doktorihoz(doktori iskola válogatja) és persze nem hátrány, ha már itt elmélyülsz valamilyen területben, ami érdekel és publikálsz is, hiszen a doktori iskolába is felvételizni kell (felvételi kritériumok, témavezetők, témakiírások adott évben aktuálisan megnézendők ehhez).

Szóval egyelőre koncentrálj az alapszakos szakdolgozatodra, majd a mesterszakos felvételidre készülj fel és csak ezek után jöhet a PhD, amennyiben továbbra is úgy gondolod és az élet is úgy akarja. Csak azért ne végezd el, mert "de jó lenne szerezni"....hidd el, sokan így mennek be és az időnyerés miatt, de a legtöbb abszolválásig jut el vagy oda sem.

2016. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

K@mentes doktori iskolát válassz, ez egy jó kiindulópont!

Én eddig minden doktori iskolában találkoztam olyan doktorandusznővel, aki $ útján szerzett fokozatot.

2016. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!