Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes még próbálkoznom?

Érdemes még próbálkoznom?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem a gimnáziumban, de későn jöttem rá mit szeretnék tanulni, így nem tudtam felkészülni az érettségire. Itthon voltam egy évet, de most se tudtam elérni a ponthatárt, mert úgy alakult, hogy dolgoznom kellett. Nagyon elkeseredtem, hogy idén se sikerül. Amúgy szülésznőire vagy pszichológiára szeretnék menni. Bár nem vagyok teljesen biztos, hogy ezekben szeretnék elhelyezkedni, csak azt tudom, hogy egyetemre szeretnék menni.

Szerintetek próbálkozzak meg mégegyszer, és ha nem sikerül, akkor hagyjam az egyetemet vagy már ne próbálkozzak? Esetleg okj-t kezdjek el szeptemberben vagy dolgozzak inkább?

Minden választ szívesen fogadok, csak ne bunkózzatok!

Köszönöm

19L



2016. júl. 20. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Válasz magadnak egy célt. Mondjuk, hogy tanulod az érettségi tárgyat, hogy jobb eredményt érjél el és felvegyenek. Akkor ennek rendelj alá mindent. Olyan munkát keressél, ami mellett a legtöbbet tudod tanulásra fordítani a lehetőségeidhez képest. ha viszont rosszak a lehetőségeid, akkor lehet, hogy hiába akarnál nem tudsz annyit tanulni, hogy javítani tudjál. Ezt neked kell tudnod. Gondold végig, hogy téged mi segíthet hozzá egy jobb érettségihez, ha okj-zol addig vagy dolgozol? Ha dolgozol mást nem kell tanulnod, ha okj-zol megmarad a tanulási rutin, könnyebben tanulsz emiatt esetleg, illetve ha nem sikerül, akkor mindig lesz egy okj-d és próbálkozz még egyszer majd megint a javítással.
2016. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbálkozz, gondold át mit szeretnél, hátha felmerül valamilyen másik szak, ami jó lenne. Én 21 évesen kezdtem el, senki nem sürget.
2016. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!