Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy tudtam az első okj képzés...

Úgy tudtam az első okj képzés ingyenes, mégis amiket néztem mind fizetős volt és szinte csak a villanyszerelő meg forgácsoló ami tényleg ingyenes, hogy is van ez most akkor? Mi alapján kell fizetni?

Figyelt kérdés

Szép és jó, hogy mindenhol azt hallani, mostmár nem csak az első, hanem az első kettő okj ingyenes, mert támogatja az állam... Ehhez képest néztem többet is ( műkörmös, szoftverfejlesztő, művészeti képzéseket) ami okj-s és mégis mind fizetős volt!

Ingyenesnek csak elektrotechikust, forgácsolót meg villanyszerelőt találtam, vagy egy helyen még csontozó munkást vagy állatgondozót, a többi mind fizetős..


Most akkor nem értem, mitől függ, hogy ingyenes e vagy nem? Vagy akkor miért nem úgy reklámozzák hogy az első kettő okj ingyenes, ha csontozó vagy forgácsoló akarsz lenni lány létedre... -.-


19/L



2016. júl. 21. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Rossz helyen nézted. Az alapìtvànyi iskola lesz ahol te nézted
2016. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Iskolarendszeren belüli képzésekre vonatkozik, ahol tanulói jogviszonyos van.
2016. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Csak akkor ingyenes ha iskolarendszerbe mész (nappali vagy esti tagozatra) ami kb 2-3 év, és mellette nem nagyon tudsz dolgozni. Leginkább Gyesen lévő anyukáknak való ez a forma. Amit meg találtál az felnőttképzés ami általában rövidebb és nem ad diákigazolványt, de legalább munka mellett meg tudod csinálni.
2017. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!