Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek igazságügyi...

Kata_005 kérdése:

Hogyan lehetek igazságügyi orvosszakértő?

Figyelt kérdés
Én antropológus szeretnék lenni csak tudom,hogy MO-on nincs rá lehetőség.Esetleg tudjátok ,hogy a ^közelben hol lehet esetleg?^Ha igazságügyi osz. szeretnék lenni akkor hova kell mennem?Sok emvertől azt hallottam h rendészeti szakközépbe,ez igaz?Előre köszi a váladzokat.

2016. júl. 22. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az igaszságügyi orvosszakértő, mint a nevében is benne van, orvos. Vagyis az orvosit kell elvégezned, eggez olyan gimibe érdemes menni, ami erős a természettudományos tárgyakban, a felvételihez emelt biológia és emelt kémia vagy fizika kell. Utána szakvizsgát kell tenned, különböző területek vannak, amik elfogadhatók, vagy erre akkreditált intézményben lehet általános igazságügyi szakorvosnak tanulni. Szakértőnek legalább 5 év szakmai gyakorlat kell.
2016. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi és ha már momdjuk rendészeti szakközépbe mentem?Akkor is lehetek még az?
2016. júl. 22. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetsz, told ezerrel a bioszt és a kémiát vagy fizikát, ha kell, különtanárral. Mindenképp az orvosszakértő érdekel? Vannak pszichológusok is, akiket szakértőként alkalmaznak, vagy a gazdasági bűnözésben a könyvvizsgálók stb, igaz, ezek már messze vannak az antropológiától.:-)
2016. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem mentem amúgy csak az volt a terv.Ha mondjuk olyan gimibe megyek ami biokemia szakos az eleg?
2016. júl. 22. 17:48
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egy sima gimibe megyek?Ami nem szakos csak pl.angolra az jo?Te ^gondolom^ effele szakos vagy,ha ennyit tudsz.Meselnel ugy a szakmarol?Vannak ismeroseim effeke korokben csak tudod ok nem mondjak el pl.a rossz dolgokat ha az antropologiat nezzuk a szagok...ugye egy bomlasnak indulo testnek nem valami kellemes a szaga🙂Ok csak a szakmat nepszerusitik.Csak egy kicsit aggodok mert igazandibol 8.-os leszek es tudod jon a felveteli es nagyon aggodok,hogy ha esetleg nem kerulok abba a gimibe akkor vege.Mert bejeloltem egy olyan gimit h biokemia szakos ^gondolom az baromi jo lenne^ meg egy vallasos gimit.
2016. júl. 22. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Én se ilyen gimibe jártam, nálunk inkább a nyelvek mentek (11-ben nyelvvizsgáztam), de fel lehet készülni ott is, csak rajtad múlik.

Nem igazságügyi szakértő vagyok, hanem patológus, de az itteni szakértő nálunk szokott boncolni. Az egyetemen is van igazságügyi orvostan, gyakorlattal, láttunk egyet-mást. Azért arra készülj fel, hogy nagyon durva dolgok is vannak...Jó pár éve embercsempészek furgonjában megfulladtak vagy tízen, napokig állt a tűző napon a furgon, mire megtalálták. Na, a srác ott volt, kirendelték...Elviselhetetlen volt a bűz, a holttestek gyakorlatilag már folyós állapotban voltak, de nekik aprólékosan meg kellett vizsgálni mindent, hogy azonosíthassák őket, és a haláluk okát (előfordulhatott volna, hogy más is volt, nemcsak fulladás.) Úgyhogy gondold meg.

2016. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem mindenképpen ez a ^vágyam^ kerül amibe kerül.Ha igazságugyi orvosszakértő akarok lenni akkor boncokhatok ,nem?En imadom a csontokat...tudom h durva lesz,de akkor is.És ha a legbénább gimibe vagy szakközépbe kerülök akkor is lehetek még az?Próbálok ilyen természettudományiba bekerülni,de na...🙂Ha antropológus szeretnék lenni azt tudom h itt nem lehetek csak kulfoldon,hol van legkozelebb ahol lehet antropologiat tanulni?
2016. júl. 22. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!