Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános orvosi karra való...

Általános orvosi karra való jelentkezés? (FOSZ? )

Figyelt kérdés

Debreceni egyetem esetében a felvi azt írja, hogy megfelelő felsőoktatási szakképzés által kapott minősítés alapján kilehet váltani az emelt érettségiket, és a minősítésnek megfelelően pontokat ad. (Alap pontok, nem plusz pontok).

Pl. FOSZ képzés esetén:

A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:


-rite minősítés – 350 pont,

-cum laude minősítés – 390 pont,

-summa cum laude minősítés – 400 pont.


Az lenne a kérdésem, hogy pontosan mik ezek a FOSZ Képzések?


Forrás: [link]



2016. júl. 23. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez régebben OKJ-s felsőfokú szakképzés volt, csak pár éve kivették az OKJ-ből. Egyetem, főiskola által indított, de diplomát nem adó, 2 éves képzés.
2016. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

nem tudom, hol olvastad azt, hogy a felsőoktatási szakképzés minősítése...

felsőfokú oklevél minősítése, ez a diploma. A FOSZ nem ad felsőfokú végzettséget, tehát nincs felsőfokú oklevele annak, aki elvégzi...

2016. júl. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2: a felvetés arra vonatkozott, hogy ha valaki úgy jelentkezik, hogy már diplomás és a diplomája alapján szeretné a pontjait kiszámítani.
2016. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

3, ezt írta a kérdező: a felvi azt írja, hogy megfelelő felsőoktatási szakképzés által kapott minősítés alapján


Ilyent nem ír a felvi, mert a felsőoktatási szakképzés (FOSZ) minősítése nem azonos a felsőoktatási oklevél minősítésével...

2016. júl. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem azonos, de ettől függetlenül bemásolom, hogy a felvi mit ír.



Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen


Figyelem!

Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:


oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,

(elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,

amennyiben nem állnak rendelkezésére a fenti dokumentumok vagy adatok, a pontszámításhoz a www.felvi.hu honlap „Kérvénytárból” letölthető záróvizsga eredmény igazolást kell feltölteni.

Záróvizsga eredmény alapján akkor számítható pontszám, ha oklevél minősítést nem állapított meg a felsőoktatási intézmény.


Az orvos- és egészségtudományi képzési terület osztatlan szakján felsőfokú végzettséget szerzett jelentkezőket a Kar – amennyiben osztatlan képzésre jelentkeznek – a 2016. évi általános felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.


A pontok kiszámítása a diploma minősítése alapján járó és a többletpontok hozzáadásával történik.



A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:


-rite minősítés – 350 pont,

-cum laude minősítés – 390 pont,

-summa cum laude minősítés – 400 pont.

2016. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
és ezt most miért is másoltad ide? Pont ezt linkelte a kérdező. Orvosira akar menni a kérdése alapján, ahova figyelembe veszik a felsőfokú oklevél eredményét, fosz szóba se jöhet, nem is értem, miért keveri bele...
2016. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem fordítva van az egész, mint ahogy értelmezted. Diploma után jelentkezhetsz további képzésekre, ekkor veszik figyelembe a diploma minősítését az érettségi helyett. FOSZ képzésért nem adnak semmilyen pontot, osztatlan képzésben szerzett diploma (fogorvos, gyógyszerész) kell vagy emelt érettségi.
2016. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező szerintem te kevered a dolgokat. Amikből számolják a pontokat az a diploma. Ezek a minősítések az orvosi diplomára vonatkoznak, egyedül orvosin és jogon használják ezeket, úgyhogy te fosz képzéssel nem tudod kiváltani a két emeltet, csak egészségügyi alapdiplomával
2016. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, kevertem a felsőfokú képzés, és a felsőfokú szakképzést.

Mostmár érthető. :)

2016. júl. 23. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!