Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a matek? Rá...

Miért nem megy a matek? Rá kell állnia az agyamnak/gondolkodásmódomnak?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás miatt akarok újra érettségizni matekból nem régkezdtem magamtóltanulni de már az egyszerűbb feladatokat is kicsit nehéz felfogni. Ez azért lehet mert el vagyok szokva a játékos gondolkodástól?


Olyan nincs hogy nincs érzékem hozzá :)érzékkel talán könnyebb de szorgalommal többre megyek


2016. júl. 25. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Az érettségi szintjéig amit "matematika" címszóval tanítanak, annak a nagy részét gyakorlással lehet a legjobban elsajátítani. Emellett fontos, hogy értsd, hogy mit csinálsz, és MIÉRT azt kell csinálni. Persze, sokat segít, ha valakinek van természetes tehetsége a problémamegoldáshoz (magyarán magasabb az intelligenciája), de tény, hogy kell gyakorolni, mire menni fog, illetve rá kell állni az ember agyának arra, hogy nem intuícióból gondolkozik, hanem óvatosan, végiggondolja, hogy mit csinál, stb.

Szóval lényegében: sokat kell gyakorolni, illetve nem árt, ha minél hamarabb felveszed a megfelelő hozzáállást.

2016. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám a matekkal, és rájöttem, hogy nem arról van szó, hogy nem értem, hanem könnyen fonalat vesztek. Ami nem azért van mert hülye vagyok és nem érteném meg, hanem azért, mert figyelemzavarom van. Pl. mikor korrepetáltak matekból azt éreztem egy egyenlet levezetésnél, hogy : Aha, értem, ....jó még mindig értem.... aztán egyszer csak ..: Milyen bolygón vagyok?

Egy időben zenélni is tanultam, és a kotta tanulásnál ugyanez volt, hogy elkezdtem más világban járni ha túl sokáig beszéltek az elméletről, de ha megmutattak egy technikát azt azonnal szinte megcsináltam. Szóval itt inkább az elkalandozásról lehet szó, és ezt csak úgy lehet, ha megerőltetjük az agyunkat.

2016. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!