Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumi elhelyezéshez a...

Kollégiumi elhelyezéshez a NAV-tól milyen igazolást kell kérni?

Figyelt kérdés
Apu közmunkán van, arról a NAV-tól, hogy kell kérni igazolást? Köszönöm a segítséget.
2016. júl. 28. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal benne van az adott iskola kollégiumi férőhely pályázatában. Ha te nem találod meg magad ( akkor ejnye bejnye, nagy fiú vagy), akkor írd meg, hogy melyik oktatási intlzményről van szó.
2016. júl. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, és nem találtam semmi rá vonatkozó adatot. És Semmelweis Egyetem.
2016. júl. 29. 07:54
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Csatolandó dokumentumok


"Rendszeres jövedelemmel rendelkező, illetve vállalkozó/őstermelő esetében hozzátartozók esetén a NAV által kiállított jövedelemigazolás, valamint a 2. pont szerinti munkáltatói jövedelemigazolás fogadható el. Az igazolást a NAV területi szervétől kell kérni, a tanév kezdetét megelőző naptári év adóbevallása alapján, abban az esetben is, ha jövedelem nulla forint volt. Amennyiben a kérelmező nem nyújtott be bevallást, ennek tényét kell igazolni."


Apukád ezek szerint rendszeres jövedelemmel rendelkezik, tehát a NAVtól jövedelemigazolást kell kérnie. Vagy bemegy a NAVhoz személyesen és megmondja hogy "Jövedelemigazolást szeretnék kérni a 2015-ös évről", vagy ha van ügyfélkapu hozzáférése, akkor az interneten is kérheti a jövedelemigazolás kiállitását, az IGAZOL kérvény leadásával.


Bővebben a jövedelemigazolásról : [link]


Ha esetleg bármi okból édesapád (vagy bárki) nem dolgozott tavaly, akkor is jövedelemigazolást kell kérni, amelyen ez esetben az fog állni, hogy nem volt jövedelme. Erről szól a csatolandó dokumentumokbol vett idézet utolsó mondata.

2016. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!