Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-en megszabják, melyik...

SZTE-en megszabják, melyik karon lévő hallgató melyk kollágiumba mehet?

Figyelt kérdés

Szintén itt olvastam, hogy a TTIK-s hallgatóknak álltalában 5 koleszt szoktak megnevezni: Eötvös, Öthalmi, Károlyi, Herman illetve a Móra.


Megnéztem hol lesznek tartva az óráim és nekem a Teleki Blanka kollégium felelne meg legjobban.


Melyik kolesz a legnyugisabb, ahol lehet tanulni is?



2016. júl. 28. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A Teleki Blanka az JUGYU-s, és ott elég idióták vannak...
2016. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az adott karnak van saját kollégiuma, akkor a modulo-ban a kollégiumi jelentkezésnél csak azt engedi kiválasztani. Mivel a TTIK-nek nincs, ezért nekünk a karközi kollégiumok közül lehet választani (ez az említett 5 kollégium). Miután lementek a koleszos felvételik, ahogy tudom jelentkezhetsz mondjuk az ÁOK-os kollégiumba várólistára, aztán vagy felvesznek vagy nem (lesz-e üresedés stb).


De nem kell aggódnod, ha "távolabbi" koleszba kerülsz, mert egyrészről nincsenek azért olyan nagyon nagy távolságok a városon belül, másrészről elég jó a tömegközlekedés (de tényleg, ráadásul az államisok igényelhetnek városi tanulóbérletet, amit szociális alapon osztanak, a jelentkezők 90% kapja meg).


Eötvös: minden félévben hozni kell a jó korrigált kreditindexet (ha jól tudom 4 fölött kell lenni, hogy bentmaradhass)

Öthalmi: kicsit a város szélén van, konkrétan lakásokba laknak, kicsit albérlet feeling

Károlyi: könnyű bekerülni, eléggé bulizós hírneve van, de hidd el, a tanulás rajtad múlik, illetve rengeteg pletyka kamu

Herman és Móra: mind a kettő Újszegeden van, eléggé nyugisak, habár a Mórába nehéz bekerülni

2016. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előzőknek nagyon köszönöm, pont én is egy hasonló kérdést szerettem volna feltenni nektek.
2016. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Márton Áronba mehetek? Azt hallottam ott vannak a kűlföldi magyarok.
2016. júl. 28. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a Márton Áronba csak határon túli magyarok mehetnek. Az is kicsit kint van a városból (de elviselhető a közlekedés), viszont kicsit színvonalasabb a kollégium, mint a többi.
2016. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Esetleg irnátok valami adatokat a koleszrol? Pl. Milyenek a szobák, hény személyesek, mennyire lehet tanulni stb...

Lehet privátban is.

2016. júl. 29. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!