Minek tanuljak?

Figyelt kérdés

Tavaly vègeztem a gimnáziumban, és itthon voltam egy évet mert nem tudtam még mi akarok lenni. Újra érettségiztem de nem lett elég a felvételhez. Pszichológiát jelöltem és szülésznőit. A nem sikerült érettségi lehet annak a jele, hogy nem nekem való a pszichológia szak? Illetve picit megrémít, hogy sok pénzt bele kell ölni, ráadásul itthon nem nagyon van kereslet rá.

A szülésznői a másik szak. Nem tudom mennyire lehet vele elhelyezkedni. Illetve gerincferdülésem, lúdtalpam van. Nem tudom, mennyire fizikai munka. Valamint, nem biztos hogy éjszaka fel tudnék kelni, vagy ünnepekkor bemenni.

Melyiket válasszam?

Bunkók kíméljenek!



2016. júl. 28. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A jó szülésznő fizikai munkát végez. Rosszból van elég, ne növeld a számukat. A babák jönnek éjjel, hétvégén és ünnepnapon is, sőt, az első szülésem 30 órás volt.


A pszichológia szakon nagy a verseny, magasak a pontok. Sok pénz mire elvégzed. A kereslet egy dolog. Az életképes, ambíciózus ember, aki mer tenni a saját boldogulásáért, az megtalálja a módját, hogy elhelyezkedjen, sőt. Külföldön is elfogadott, nem kötnek országhatárok, van internet, rengeteg lehetőség.


Mindkettő hivatás és benned nem érzem a mindent elsöprő hivatástudatot egyik irányba sem. Miért pont ezeket választottad? Mesélsz magadról kicsit?

2016. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az előző hozzászólóval! A szülésznőnek talpon kell lenni, a munka oroszlánrészét ő végzi. Ha így indulsz neki, hogy ez a baj meg az a baj és a fizikai munka nem menne, akkor szerintem nem is szabad belekezdened, és ezt nem bántásból mondom, te is rosszul járnál!


A pszichológus nem klasszikus fizikai munka, DE:

1. A pontok rendkívül magasak, idén 436 volt a minimum. 3+2 év, ha pszichológus akarsz lenni! Ha az alapképzés után nem mész mesterképzésre, akkor viselkedéselemző leszel. Hivatalosan csak a mesterkézpés után leszel valamilyen pszichológus.

2. Biológia, kémia tudás szükséges. Emellett ajánlott beleásni magad a témába. Tudni, hogy mivel foglalkozik, milyen típusai vannak, meddig mehet el, mi tartozik az ő hatáskörébe. Nem elég, ha valaki elvégzi, fejlesztenie kell magát. Jó pap holtig tanul.

3. Fontos a hozzáállás. Ha az ember nem megértő, türelmetlen és nem tud megbírkózni a saját problémáival sem, akkor hogy is akar segíteni másoknak, nemde?

4. Ez sem csak egy hivatás! Itt nem lehet unottan menni dolgozni. Sok ember megfordul a kezeik között. Mindegyik mást igényel. Lesznek jobbak, akikkel könnyű együtt dolgozni és lesznek, akik nehezebb diók. Nem mondhatja a pszichológus, hogy téged nem vállallak el, mert nem akarod elsőre megmondani, hogy mi bajod.


Egyre nagyobb a kereslet rá, bár még mindig nem akkora, mint amekkorának kellene lennie. Ez amiatt van, hogy a magyar nép nagy része prűd és minden változás ellen van, egyszerűen nem nyitottak, nem haladnak a korral.(PL: egy olyan családban, ahol nem divat az, hogy a problémákat célszerű megbeszélni és inkább lesz*rjuk, nem foglalkozunk velük, ott nem fog senki önszántából szakemberhez fordulni és segítséget kérni.)Persze tisztelet a kivételnek!

Leggyakoribb kifogások: "Nekem nem fog drága pénzért tanácsokat adni senki." "Semmitérő szakma, ezt én is meg tudnám csinálni." "Mekkora baromság az egész, nem kézzelfogható." "Az én bajomon úgysem tudna segíteni." Nem kell rögtön magánrendelésre menni. Semmitérő, igaz, hogy 5 évig tanulja az ember, de a másik nyilván jobban tudja. Nem kézzelfogható, pontosan emiatt nehéz, az orvosnak ott a röntgen, el van törve a kezed, gipsz, de a lelkedet nehezen röntgenezik meg. Nem ő fogja az ember helyett megoldani a problémát, csak segít neki a megoldást megtalálni, véghezvinni és minden problémára van megoldás.

Ne vedd magadra egyiket sem, csupán leírtam, hogy mire számíthatsz. Mérlegeld és próbálj meg dönteni. Esetleg nézelődj, hogy az érdeklődési körödnek megfelelően milyen foglalkozások vannak.

2016. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!