Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyakorlatilag bármilyen...

Gyakorlatilag bármilyen gazdasági diplomával el lehet helyezkedni a bankszektorban?

Figyelt kérdés
Pénzügy számvitelen kívül, mondjuk nemzetközi gazdálkodás bsc-vel tudnék dolgozni banknak a vállalati (nem lakossági) részénél?

2016. júl. 29. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Álláshirdetések!
2016. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendkívül hasznos választ. A részletes utánajárás után (álláshirdetések:Felsőfokú végzettség (gazdasági)) reméltem, hogy szakmai tapasztalattal rendelkezők válasza segít a tájékozódásban, de nem adom fel a reményt :)
2016. júl. 29. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem igazán sajnos. Pénzügy-számvitellel nyert esélyed lenne, meg még gazdasági informatikussal de nemzetközit nem azért tanulják, hogy bankban dolgozzanak.


Gondolj csak bele, pénzügy-számvitel tele van olyan tárgyakkal ami hasznos oda. Nemzetközin csak a közös alapozót kapjátok meg, nyilván emiatt lesz róla fogalmad, de ha egy pénzügy-számviteles jelentkezik a helyre, miért téged vennének fel?


Nálunk a nemzetközi részt is (külföldre utazás, tárgyalás stb.) pszk-sok látják el. Egyértelműen olyanok, akik több nyelvet is egyaránt beszélnek.

2016. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor mit lehet kezdeni a nemzetközi gazdálkodás alapszakos diplomával? (még csak most fogom elkezdeni, csak dilemmában vagyok,hogy melyiket... psz vagy ng)
2016. aug. 1. 23:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Az NG nem annyira körbehatárolt mint egy PSZ. Inkább nemzetközi szervezeteknél mondják, hogy oda kell NG-s diploma... Olyan munkahelyekhez amivel külföldön is elhelyezkedhetsz.


De őszinte véleményem szerint ez így nem feltétlen igaz. Nemzetközi szervezeteknél is válogatnak. Nagykövetségre pl. felesleges az NG diploma, sőt jóformán még diploma se kell, csak 2-3 nyelv, na meg valami konyítás a nemzetközi dolgokhoz. Ott nagyon sok minden speciális módon folyik (akár a könyvelés) amit nem tanítanak.


Nemzetközi diploma inkább a kereskedelembe kell. De vigyázz! A PSZ viszont csak azoknak való aki tényleg azt akarja csinálni. Aki szeret könyvelgetni, szeret az adózással foglalkozni és a pénzügyekkel. Különben nagyon gyorsan belefásul az ember. De ez az első évben fog kiderülni, akkor van a nagy rosta.

2016. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy én látom (bce, psz), nem nagyon nézik szigorúan, hogy pontosan milyen szakon végeztél (gazdasági vonalon persze előny a bce/bgf). Ami fontos, hogy jól tudj angolul (azaza angolul kell dolgozni/ problémákat megoldani, mivel akár a csapat fele külföldi lehet.) és lehetőleg egyetem alatt szedj össze valamennyi szakmai gyakorlatot (akár kamu meló is lehet, csak legyen valami a CV-dben). Ha speciálisan bankban szeretnél dolgozni, akkor azért képben kell lenned alap dolgokkal (mi a bank alapvető működési logikája, miből "él meg" egy befektetési bank, stb.).Ezeket azért írom mert eddig két nagy bankba jelentkezetem (egy investment és egy corporate) és mindkettőbe felvettek (igaz csak gyakornoknak, mert még tart a suli). Tehát nem kell szigorúan psz, hanem inkább érdeklődés a szektor irnánt
2016. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!