Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mozaikos 10,11 12 és mozaikos...

Mozaikos 10,11 12 és mozaikos érettségizőknek 1-2 tankönyvből fel lehet készülni egy 95 százalékos emelt érettségire? Kb mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

2016. júl. 29. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Időráfordítástól függ, napi 4-5 órával 3 hónap alatt bőven.
2016. júl. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

95%-ra nem biztos, hogy elég az öt könyv és a 3 hónap.

Egyrészt mert vannak a követelményrendszerben olyan részek, amik ezekből (is) hiányoznak. De én még nem találtam olyan tk-et, amiben minden benne lett volna. Ha valaki tud ilyenről, írjon!

Másrészt ahhoz, hogy legyen időd ismételni (!) és gyakorolni/teszteket megoldani (!!) meg esszéket írni (!!!) szerintem napi 1,5-2 óra minimum kell, és így bő fél év - 9 hónap kemény tanulással /nem mellette üldögéléssel!/ reális. Ha nem nulláról indulsz, és nem vagy telesen zöld kémiából sem.

Sok sikert!

2016. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na jó, de te 2 órát meg 9 hónapot írsz, én 5 órát meg 3 hónapot. 2x 2,5 = 5, 3x2,5 az majdnem 9, tehát reális mindkettő. Egyébként a Nagy Etele-féle kidolgozott követelményben van benne minden, de egyrészt az egy esszéhez nem elég, másrészt szóbelin többet kell mondani. Én úgy csináltam, hogy a Mozaikosra építettem, a Szerényi Gáboros könyvből, valamint a Németh Endrésből pedig kiírtam azokat, amik újdonságok voltak.
2016. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :D

nem nulla a biosz tudásom és mellette minden nap 4-5 órát tanulok plusz hétvégén ismétlek

igazából az volt a kérdésem lényege hogy ezek a könyvek mennyire fedik le a követelményrendszert mert azt tudom h nincs olyan könyv ami 100% ig lefedi...

van még olyan könyv amiből érdemes tanulni szerintetek?

2016. aug. 3. 13:01
 5/5 anonim válasza:

Vannak itt olyan fórumozok, akik régebbi hasonló kérdésnél igazolják a válaszukkal, hogy fel lehet készülni belőlük!

mozaik 10.11.12-ből!! még csak nem is írtak a két öszefoglaló könyvből. Szerinted a középiskolásoknál ezen 3 könyvön kívül, még milyennel rendelkeznek? Biosz felkészítő és füzetbe jegyzeteléseken kívül? Mert szerintem ezen kívül javarészt a többségük semmivel. Neki kell állni és csinálni kell és persze nem baj ha minél több könyve van az embernek az sosem árt.

2016. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!