Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szlovákiainak sikerülhet...

Egy szlovákiainak sikerülhet 390-400 pont körül összeszednie nem a MO-n letett emeltekkel, hanem a tanulmányi átlaggal?

Figyelt kérdés

Szlovákiában kötelező érettségik: magyar, szlovák, angol

Letennék meg 2 választhatót is, ami nem történelem és matek lenne. Járna azokért pont?

Egész középiskolában kitűnő tanuló voltam, és ha minde jól megy lesz B2-es nyelvvizsgám is.

Ilyen körülmények között lehetséges lenne, vagy nincs más módom csak a 2 kötelező emelt pontduplázásával?

Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni. Pontszámítót ilyen esetre sehol sem találtam, azért vagyok elég tanácstalan.



2016. júl. 31. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha két emelt kötelező, azt muszáj megcsinálnod Magyarországon. Ha elég 2 közép, akkor az otthoni is megfelel. Ha mindened egyes, az nagyjából 400 pont, plusz egy nyelvvizsgával 428 talán? Nem kell töri és matek, jó bármi más érettségi, ugyanúgy számolják azokat is (én biosz-kémiát vittem). A felvis pontszámítót tudod te is alkalmazni, csak hagyományos érettségiként számoltasd az otthonit. Ha kell az emelt, azt nem tudod elkerülni semmivel. A szlovák érettségire adnak B2 vagy C1 nyelvvizsgát (elméletileg magyar tannyelvűsöknek B2 jár, én C1-et kaptam). Nem biztos, hogy érdemes nyelvvizsgázni belőle.
2016. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

2 emelt érettségi kötelező, megcsinálnám őket, csak ha esetleg elrontanám őket, akkor lenne-e egyáltalán esélyem az átlagszámításos módszerrel, de úgy látszik akkor elméletileg lehetséges.

2016. aug. 1. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!