Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire készülhetek élettan könyvből?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem, én is orvosira fogok jelentkezni. Anya könyvei közt kerestem egy kötelező olvasmányt és rábukkantam az élettan könyvére. Ő fogorvosira járt, én általános orvosira szeretnék. Még anyának nem említettem, de szerintetek hülyeség, ha érettségire ebből is készülök? Nekem szimpatikusabb első pillantásra, mint a mozaikos könyv.

2016. aug. 4. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítésnek használhatod, de nyilván jóval részletesebb az emelt érettségi követelményeknél. Szerezd be a mozaikos vagy bármelyik középiskolai könyvet, azokat vágd be, aztán az embertant egy kis motiváció gyanánt kiegészítheted az élettanból, ha marad időd.

Azzal kezdeni/helyettesíteni viszont szerintem hülyeség lenne. Plusz a növény-és állattan, ökológia, stb. is tananyag. Javaslom, hogy a követelményrendszert dolgozd ki/nézd át, esetleg olvasgass utána dolgoknak, úgy jobban megmarad.

Hajrá!:)

Egy leendő orvostanhallgató gólya

2016. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. aug. 4. 12:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy életre tanuld meg, hogy abból kell készülni, amiből kérdeznek! (Ez pl. nyelvvizsgára is igaz. Azokat a feladattípusokat kell begyakorolni, amik OTT előfordulnak.)

Szóval - Mozaik. Szimpatikus vagy nem, nem számít. Ebből tanulnak a legtöbben. (Tehát ha olyan kérdés lenne, ami mondjuk épp a Mozaikban nincs is benne, relatív értelemben kisebb hátrányod lesz, mert a többiek nagy része sem fogja tudni:S

A Mozaikot nézd át, de nem kell mindent tudni belőle. A legújabb követelményrendszer alapján tanulj!

2016. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!