Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam majd a...

Melyiket válasszam majd a magyar érettségin? 1ÉRVELÉS 2EGY MŰ ÉRTELMEZÉSE 3ÖSSZEHASONLÍTÓ ELEMZÉS Melyik a legkönnyebb szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Az érveléshez kell a legtöbb háttértudás, de ha pont olyan téma van, ami neked fekszik, akkor akár nagyon könnyű is lehet.

Az összehasonlításnál és az értelmezésnél pedig tudsz idézgetni a versből/novellából, ott nagyon könnyen megvan a 3 oldal.

Te tudod, hogy neked melyik fekszik a legjobban.

2010. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

3-8 oldal terjedelműnek kell lennie.

3 oldalt tudok irni de többet nem mivel tutira nem ismert verset ,novellát raknak be.

2010. ápr. 18. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az érvelés jóval egyszerűbb...én anno 8 oldalt simán összehoztam belőle
2010. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

8 oldalt? :O

Én nem tudok rizsázni:(

2010. ápr. 18. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy az érvelés a legkönnyebb, de rájöttem, hogy nem tudok 3 oldalt érvelni. Szerintem a mű értelmezése a legkönnyebb, vagyis én azt választottam, én sem vagyok egy nagyon magyarzseni, de 4 oldalt simán összehoztam.

Az, hogy szerinted melyik a legkönnyebb szubjektív, lehet olyan érvelést kapsz ami neked nagyon fekszik. A magyartanárom szerint is a műértelmezés a legkönnyebb a legnehezebb meg az összehasonlítás.

2010. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az érvelés a legkönnyebb. Nekünk a tanár is azt mondta, hogy mindenki azt írjon, mert abba nem lehet belekötni:D

3 oldal meg bőven elég...

2010. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az érvelést csak a profiknak ajánlották, mert abba a legkönnyebb belekötni. Egy versben ha van hasonlat és leírod, akkor a tanár nem köthet bele, ha valóban az. Ha az érveidet sorakoztatod, akkor megkérdőjelezheti. Én összehasonlítást írtam és nem sikerült rosszul. Azért könnyű, mert elolvasod és megnézed, hogy mi egyezik, leírod, aztán a különbségeket és azt elemezgeted. Simán meg van 4-5 oldal. :)
2010. ápr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is az összehasonlítást fogom választani.

Számomra ez a legkönnyebb.

Amugy meg félek hogy nem lesz meg a 4es irásbelin mert levonnak 15 pontot a helyesírásért:(

Múltkor is dogát írunk összehasonlító elemzésből pont 5ös lett erre 3ast kaptam mert levonták a 15 pontot.

2010. ápr. 25. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!