Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi alkalmassági? Segíteni...

Orvosi alkalmassági? Segíteni valaki értelmezni az alábbiakat?

Figyelt kérdés

Szóval most megyek majd egyetemre, és kiderült, hogy kell egy előzetes alkalmassági vizsgálat, amire jó sok dokumentumot kell majd magammal vinnem.

Van pár dolog a listában amit nem tudok hova tenni.


1, kezelt, gondozott betegségeiről szóló orvosi dokumentumok (nem igazán értem, most minden dokumentumot magammal kell vinnem, mert kb alig van valami, semmi komolyabb bajom nem volt. pl fül-orr-gégészeti papírokat vigyek mert egyszer begyulladt a fülem??)


2, gyógyszerszedés dokumentálva (csak fogamzásgátlót szedek, háziorvossal dokumentáltassam?)


3, egészségügyi nyilatkozat (eü. kiskönyv) (nekem ilyenem nincs, a listán fel van tüntetve még "háziorvosi igazolás egészségügyi állapotáról, kezelt betegségeiről", ezeket az eü kiskönyvbe fogja az orvos dokumentálni vagy sem? mire kell ez a könyv?)


Bocsi ha sok triviális dolgot kérdeztem, nagyon béna vagyok az ügyintézéshez. :(



2016. aug. 4. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. "kezelt, gondozott betegség"

Itt nyilván krónikus betegségre gondolnak, ami gondozást igényel, nem a 10 évvel ezelőtti fülgyulladásodról kell papír. Mondjuk ha valaki cukorbeteg, akkor arról papír, vagy bármi egyéb krónikus betegség, ami folyamatos orvosi kontrollt igényel.


2. Igen, dokumentáltasd.


3. Eü kiskönyvet venni kell a nyomtatványboltban. És vigyázni kell rá, mert majd az éves orvosi alkalmasságikon is abba fognak firkálni, sőt, ha dolgozni fogsz, akkor is abba írják az éves munkaalkalmassági dolgokat.

Az igazolást mi szerintem vagy postán kaptuk meg, vagy le kellett tölteni, már nem emlékszem, de egy kis papírcetli volt, amit a háziorvossal kellett lepecsételtetni. (Csak olyasmik voltak rajta, hogy van-e vmi kezelt betegség, rendszeresen szedett gyógyszer, szemüveg (ha van) és annak dioptriája...

2016. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Fogamzásgátlónak elég, ha bemondod a nevét.

Háziorvos tudja, hogy mit kell írnia, ha mondod mihez kell.

Kiskönyv akkor kell, ha járványügyhöz közöd van, étellel foglalkozol, gyerekekkel stb.

Amúgy a legegyszerűbb, ha felhívod és megkérded őket.

Üzemorvosnál dolgozom mi is válaszolunk a kérdésekre. Pl.akinek van kiskönyve annak tüdöszürö is kell.

2016. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, melyik szakra

mész

2018. nov. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kell

tüdő szűrő

2018. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!