Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizetés a sulinak hallgatói...

Fizetés a sulinak hallgatói jogviszony megszűnése után?

Figyelt kérdés

Azokhoz fordulnék főként a kérdésemmel, akik már voltak hasonló vagy akár ugyanilyen helyzetben mint én.

Jártam 2 félévet költségtérítéses képzésen fősulira (most már egyetem), viszont az életemben váratlanul bekövetkezett változás miatt 3 félévet passzív státuszban kellett töltenem. Annak a reményében maradtam passzívon, hátha folytatni tudom a tanulmányaimat, de ez sajnos nem fog összejönni.

Nemsokára leadom a jogviszony megszüntetési kérelmet, és elkezdtem kutakodni h milyen kötelezettségeim lesznek még a sulival szemben. A helyzet az, hogy a 2 aktív félévemből vannak nem teljesített krediteim.. A kreditdíj pedig kreditenként 8500 Ft.

A hosszú bevezető után a kérdésem az lenne, hogy a hallgatói jogviszonyom megszűnése után mindenképp be fogják/tudják rajtam hajtani azt a bizonyos összeget? Kb. mennyi idő múlva számíthatok a kreditelszámolásra? Ilyen esetben létezik valamiféle méltányosság, részletfizetési lehetőség, akármi?

A normális válaszokat előre is köszönöm! :)


2016. aug. 7. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyenről a tanulmányi osztályon érdeklődj. Fogalmunk sincs, ott hogyan meg a szabályozás.
2016. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy kapok ilyen választ és természetesen oda fog ígyis-úgyis vezetni az utam.. Viszont jó lett volna tudni h kb mire számítsak, ezért is írtam le a legelső mondatot.
2016. aug. 7. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Én államin voltam, de amikor kiiratkoztam, nem fizettem be a bukott kreditjeimet. Ennek 5 éve, azóta msc-re vissza is mentem arra az egyetemre, de senki nem követelte rajtam.
2016. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt BME-n nem a teljesítetlen kredit után kell fizetni, hanem ha újra felveszel egy olyan tárgyat, amit korábbann em teljesítettél, akkor a kreditnek megfelelő összeget kell fizetni. De ez minden egyetemnél más, tényleg náluk érdeklődj.


Egyébként szerintem nem kell, pont azt jelenti a passzív félév, hogy a tanulás szünetel. Gondolom alapból passzívan kezdted a 3. félévet, így nincs is tárgy, amit felvettél akkorra.

2016. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!