Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre szükséges saját...

Egyetemre szükséges saját bankszámla?

Figyelt kérdés

Nincs számlám, eddig nem volt még rá szükségem, és nem tudom, hogy lesz-e időm egyetem mellett munkát vállalni, így pénz hiányában kezdetben üres lenne a számla, nem tudom ennek van-e értelme.

Neptunban viszont meg kell adni bankszámlaszámot, a sajátomat kell, vagy szülőé is jó? Később át lehet majd írni, ha év közben nyitnék?



2016. aug. 8. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb egy bankszámlaszám mindenképp jól jön. Könnyebben vásárolsz neten, mindent el tudsz intézni magadnak, nem kell folyton a szülőket keresni. Ha dolgozni fogsz, a fizetésed is mehet oda. Nekem már gimis koromban volt, nem akartam a megkeresett pénzt otthon meg itt-ott tárolni. Szerintem semmit nem veszítesz vele, ha csinálsz egyet. Az MKB-s bankkártya évi díja 400 Ft, elhanyagolható összeg :)
2016. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem (ELTE-BTK-n) a beiratkozás feltétele volt egy saját névre szóló bankszámla meglétét igazoló papír. Előtte ELTE-IK-ra jártam, ott szó se volt róla, hogy kéne.

Érdeklődd meg azon az egyetemen/karon, ahova felvettek, hogy kell-e saját.

2016. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs sajátom.
2016. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem szükséges saját bankszámla, de miért ne nyitnál? Nekem 14 éves koromtól van saját bankszámlám, pedig elhiheted, hogy nem volt akkor még sok pénz rajta (mondjuk most se dúskálok, de az más tészta xD).OTP-nél 25 év alatt ingyenes a számlanyitás, nincs fenntartási költsége sem. Viszont ha pl. második félévtől kapsz ösztöndíjat, akkor az odamegy, és akkor azt mindig leveszed a szüleid számlájáról? Szerintem időpocséklás.
2016. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat,valoszinuleg nyitni fogok akkor.

Az osztondij is igaz, nem is biztos, hogy mindig haza fogok járni pénzért kuncsorogni, felnőttként valóban jobb, ha van számlám.:)

2016. aug. 9. 14:54
 6/6 MIKLÓS18 ***** válasza:
Nem kötelező,de majdnem...
2022. júl. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!