Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlát szeretnék nyitni....

Bankszámlát szeretnék nyitni. Mi minden szükséges ehhez, illetve hol tudok utánanézni a bankoknak és számlacsomagjaiknak?

Figyelt kérdés
Nemigen vagyok jártas a témában, viszont nemsokára 20 leszek, és úgy érzem, ideje lenne egy saját számlát nyitni. Még tanulok, és nincs állandó jövedelmem, úgyhogy valami ehhez illő számlacsomagra volna szükségem, amit lehetőleg ingyenesen tudnék létrehozni és "fenntartani" (nem jut eszembe, mi a konkrét neve ennek a költségnek). Gondolom, személyi és lakcímkártya kelleni fog, de ezek mellett mi minden szükséges még? Mennyi az alap összeg, amit be kell fizetnem a számlára? Az OTP Bankban gondolkodom, de csak mert annak minden sarkon van automatája, szóval ez még nem végérvényes. Javaslatokra és személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2015. dec. 16. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Számlanyitáshoz csak személyi és lakcímkártya kell, semmi más.

2015. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2015. dec. 16. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Diákként az OTP Juniornál én sem tudok jobbat. Személyi és lakcímkártya alap, de lehet, hogy kérnek majd adóazonosítót is. A legegyszerűbb, ha felhívod őket és megkérdezed. Sőt, ha már beszélsz egy ügyintézővel, akkor időpontot is tudsz foglalni, így nem kell várakoznod.
2015. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!