Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeged karközi kollégiumok?

Szeged karközi kollégiumok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Naprakész véleményeket keresek a karközi kollégiumokról, főleg a bejutási esélyről.


Azt hallottam az Öthalmiba nagyon nehéz mostanában bekerülni.

A Károlyiba valószínűleg felveszik az embert, de nagyon bulis.


Véleménye / infója van esetleg valakinek?



2016. aug. 11. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Károlyiba a legkönnyebb bekerülni. Nagyon sok rosszindulatú pletyka kering, de közben a negyede se igaz (saját bőrömön tapasztaltam). Nyilván egy 800 fős kollégiumba nagyobb esélyel találsz embert bulizásra, de a tanulás az rajtad múlik (én mindig a szobámba tanultam és tudtam is, de van könyvtár, tanulószoba).
2016. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld!


A többi kollégiumról is szívesen olvasnék. Eddig a Telekiben voltam, de ugye az nem karközi:). Én arról tudok esetleg írni, ha kíváncsi valaki.


Egyébként a rossz pletykák miatt ódzkodom én is a Károlyitól:(.

Az állandó bulik mellett nem hiszem, hogy tudnék tanulni.:(

2016. aug. 11. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Mórás vagyok. A szobák 3 ágyasak, de van néhány 4 ágyas is. Minden szobának van A és B része, közötte pedig tanuló-étkező van. A konyha, fürdőszoba közös. Vannak különböző programok: farsang, süti sütő, Morgilla (több napos vetélkedő). A tanulásra is meg van a lehetőség (van tanulószoba is), nem zajos egyáltalán a koli. Én már 3 éve itt vagyok és nem bántam meg, bátran ajánlom. Nem könnyű, de nem is nehéz bekerülni. Ha jól teljesítettél korábban és van valami kiemelkedő eredményed akkor be lehet kerülni. + Emellett függ a szociális helyzettől is.
2016. aug. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha van esetleg még vélemény, szívesen olvasom:).

2016. aug. 11. 19:47
 5/6 kimittudom válasza:
100%

Károlyiban a TTIK-s gólyatáborban töltöttem el 3 éjszakát, de annyi elég is volt belőle, tömegszállás, a betondzsungel közepén

egyik este a két hülye ideiglenes szobatársam nem adta le a szoba kulcsát a portán, mielőtt elmentek bulizni. szobrozhattam a tv előtt a folyosón

Ötthalomban a GTK-s golyótábort volt divat szervezni, kivittek minket is. elhagyott romos épületek, szovjet laktanya feeling a határban


Hermannban viszont 5 félévet lehúztam, szerintem itt mindenki megtalálja a számításait

gyönyörő a panoráma a ligetre, ha arra néz az ablakod

imádtam felmenni a tetőre is, pedig nem cigizek

mondjuk emiatt kicsit sok a bogár, sötétben nyitott ablkaknál jöttek a fényre

2016. aug. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Öthalmiba hiába jelentkeztél volna. Minket felsőévesekként sem vettek fel... Van aki 3 évet ott lakott és most nem került be, mert a kollégium 2x annyi külföldi diákot szeretne felvenni, mert az után kapják a támogatást.. Ez van, ott a Károlyi, oda könnyű bejutni.
2016. aug. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!