Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem tudom...

Mi történik ha nem tudom teljesíteni a 12. évfolyamot?

Figyelt kérdés
Tartós anyagi problémák miatt kénytelen leszek dolgozni érettségire készülés mellett. Mire számítsak, ha nem tudok elégségesen teljesíteni? Esetleg van valami hasonló lehetőség, mint egyetemen a 'passzív félév', miszerint nem kell bejárnom, halasztok, de mellette megmarad a tanulói jogviszonyom?

2016. aug. 12. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor megbuksz.


De ugye hallottál már olyanról, hogy "magántanuló"?

2016. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a 12. évfolyam és az érettségi teljesítése nem ugyanaz.
2016. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha megbukok, mire számítsak? Újrajárhatom az évet, leérettségizhetek mindenféle gond nélkül? Érettségi utan mehetek tovább OKJ-ra ugyan úgy, vagy befolyásoló tényező?
2016. aug. 12. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszer még mindenképp bukhatsz 12.-ben gond nélkül.
2016. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) kicsit utána olvastam a magántanuló dolognak, és biztatóan hangzik, az is meg lehet, hogy ez lesz a megoldás :)
2016. aug. 12. 19:22
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
A magántanulóssággal nagyon vigyázz! Ha van lehetőséged munka mellett járj be órákra, amennyit csak lehet. Ha egy évet kihagysz a tanulásban, következő évben nagyon nehéz lesz visszarázódni, sokat felejtesz.
2016. aug. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A érettségi nem akkora nagy ördögség. Pár hónap alatt, laza időbeosztással fel lehet rá készülni, neked még van egy éved. A 12. anyag egy része amúgy is érettségire való felkészülés, meg ismétlés.
2016. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 3 hónap alatt készültem fel az érettségire. 4,6 volt az átlagom.
2016. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy átmész estire
2016. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!