Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már elvégeztem a 10....

Ha már elvégeztem a 10. évfolyamot, akkor bármikor kezdhetem a 11. évemet? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Bocsi, tudom, hogy a kérdés zavaros lehet, ezért leírom itt részletesen.

Tehát már elvégeztem a 10. évfolyamot, és 11 osztályban tanultam, viszont iskolát váltottam félévkor, melyben a 10. évfolyamba csatlakoztam.

Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben nekem már a 10. osztályom elveszett, vagy ha egy másik iskolába csatlakoznék, akkor ott kezdhetnék a 11.évfolyamban jövőre?

Köszönöm szépen a válaszokat előre!



2016. jún. 2. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor léphetsz a 11. évfolyamba, ha annak minden előfeltételét teljesítetted. Ha a 10. évfolyamot sikerrel zártad, akkor a bizonyítványodban az alábbi záradék szerepel: "A 11. évfolyamba léphet". Vagy valami ilyesmi, a pontos szövegre nem emlékszem.

Ha ez van a bizonyítványodban, akkor beiratkozhatsz egy 11. évfolyamos osztályba és el is kezdheted, ebben legfeljebb pár apróság akadályozhat meg. Általában két azonos iskolatípus és tagozat között majdnem zökkenőmentes az átjárás, de ha mondjuk gimnáziumból mennél szakiskolába, lehet, hogy nem sokat ér az elvégzett 9. és 10. osztályod (és fordított esetben sem).

2016. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm szépen a kielégítő választ!

2016. jún. 2. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem buktál semmiből, akkor
2016. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!