Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az egyetemen...

Nagyon félek az egyetemen teljesítendő tesitől. Mennyire veszik szigorúan? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Általános iskolától kezdve gyűlöltem a tesit. Mindig ügyetlen is voltam, és sosem tudtam megcsinálni a feladatokat. A mozgással nincs bajom. Szeretek biciklizni, futni, tornázni itthon.

Ahogy leérettségiztem örültem hogy megszabadultam a tesi óráktól, viszont egyetemen is kötelező 2 félév és előre rettegek.

Egyedül az általános tesit tudnám felvenni, viszont megint ha előjön a bukfenc és társai, továbbra sem tudok ilyeneket megcsinálni..

Szigorúan veszik nagyon ezeket az órakat? Nem ellógni akarom természetesen csak félek a szeptembertől már most emiatt.

L


2016. aug. 13. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tesit ne ugy kepzeld el, mint egy tesi ora. Jarhatsz peldaul aerobikra, uszni stb. Igy kell teljesitened a tesit.

Ebbol majd lesz felmerő de nem nehez teljesiteni.

2016. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég kötetlen, ne görcsölj rá ennyire. Olyan sportot válassz, ami érdekel vagy amit szívesen kipróbálnál.


(Nem mindenhol van felmérő, nálunk annyi volt a teljesítés, hogy legyél ott X db órán)

2016. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk BME-n anno - testépítést leszámítva - semmi komoly nem volt. Válassz olyan csapatsportot, ahol ismerősökkel együtt lehetsz.
2016. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Aerobicra akartam járni,de azt megszüntették itt sajna.

Maradt a lovaglás, úszás (egyiket sem tudok sajnos :( ) , kosárlabda, röplabda meg az általános tesi.

Köszi a válaszokat, azért megnyugtató amit írtatok!

2016. aug. 13. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 4 tesi volt, abból kettőt végigszenvedtem amúgy nem volt semmi komoly, csak bejárós voltam és nem volt semmi kedvem izzadtan, klórosan (úszás esetén) hazamenni. Így elmentem az egyetemi orvoshoz, megbeszéltem vele hogy a másik kettő tesire nem tudna e valamilyen igazolást adni, nagyon rendes vplt adott igazolást ráírta higy gerincsérvem van és meg volt oldva a gond.
2016. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Irigylem a problémáidat, ha a tesikurzustól félsz a legjobban :D No para, egyáltalán nem kell, nem veszik szigorúan. Nálunk (SZTE) úszás címszó alatt 1000 métert kellett 3/4 óra alatt leúszni, aztán mehettél haza. Ennyi volt a feladat, maximum annyival megspékelve, hogy legyen benne 100 hát. Ahogy hallottam itteni más tesikurzusokról, illetve más egyetemekről, néhány nagyon extrém kivételtől eltekintve csak azt nézik, hogy ott vagy-e, vagy sem, és azt se mindig szigorúan :D
2016. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom nevetséges de én mindig jobban rettegtem a tesitől mint bármilyen nehéz tárgytól.

Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld mindenkinek!

2016. aug. 24. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!