Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál a pedagógiai...

Mit csinál a pedagógiai asszisztens?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam olyan állásajánlatot, hogy pedagógiai asszisztenst kerestek. Néhol elegendő volt a tanári/tanítói főiskolai végzettség, néhány helyen pedig okj-s végzettséghez kötötték.

Mit csinál egy iskolában/oktatási intézményben a pedagógiai asszisztens?

Milyen feladatokat bíznak rá?

Milyen jogállása van?

Fontos-e és ha igen, miben tud többet, mint egy pedagógus?

Egy pedagógus, aki nem rendelkezik ilyen irányú szakképzettséggel, el tudja-e látni a ped.asszisztens feladatát?

Olyan mint egy napközis tanár?


Kérem segítségeteket!


2010. ápr. 19. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szia! A válaszom ugyan nem teljes, de azért leirom.


A ped. asszisztens gyerekekre felügyel, pl. elkiséri őket ebédelni, vagy pl. ránk anno néptáncon is felügyelt egy ped.asszisztens. Ja és szerintem kevesebbet tud mint a pedagógus!

2010. ápr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Hivatalosan a tanítóknak és a tanároknak kellene segíteniük, órák előkészítésében,gyerekekre vigyázásban, stb., de 99 %-ban helyettesítéssel bízzák meg őket, ha hiányzik egy tanár, ő megy be órára. Érettségivel simán el lehet látni a feladatokat, általában inkább az a gond, hogy nagyon kevés eszköz van a kezükben a fegyelmezéshez. Vagy munkanélküliként közhasznú vagy közcélú munkaként (ez minimálbér körüli fizetés) , vagy közalkalmazottként, ez kb D kategóriás fizetés)-sel lehet pedasszisztensként alkalmazni valakit.
2010. ápr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod bővebben:

[link]

2010. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet, sokkal tisztább a kép!

Csak azért érdekel, mert láttam egy pár ilyen állást, ahová főiskolai vagy egyetemi végzettség kellett, s hát (munkanélküli lévén) beadtam a pályázatomat, mert sok lehetőségem nincs.


Gondoltam, hogy hasonló, mint a napközis tanár. (Gondolom, ha felsőfokú képesítéshez kötötték (nem okj), akkor a bérkategória is az F vagy a H és nem a D.


Aki esetleg ilyenben dolgozik, attól is várom a véleményt, élményt, tapasztalatot!

2010. ápr. 19. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem most kértek fel,m.ügyi által. Soha nem dolgoztam még ilyen vagy ehhez hasonló helyen, érettségim alapján tartanak alkalmasnak az állásra. Most próbálok jobban belemerülni ebbe a témába,így találtam rá a kérdésedre. Fogalmam sincs egyenlőre,hogyha felvesznek,hogyan állom meg a helyem...
2011. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ikszdéé31 válasza:
100%

Utolsó válaszoló, felvettek, dolgozol mint ped.asszisztens? Amúgy meg tévedés, ugyanis a fizetési kategória : C ...!

És már kötelező lesz minden 100gyermekre 1, és minden 3óvodás csoportra szitntén 1 ped.asszisztens, és tévedés, hogy sima érettségivel lehet végezni ezt a munkát...

2013. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tévedés,ugyanis 2011-ben érettségivel végezhető munka volt ez,igen,felvettek,fél éves határozott idejű szerződéssel.Kevés,de nagyon jó volt.:) Viszont mostmár ha ilyen állást pályáznék,OKJ-s végzettség kéne hozzá,amiben szintén változtattak,már nem lehet fél év alatt elvégezni,hanem csakis 2év alatt."Marha jó".
2013. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!