Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előzetes kurzusfelvétel...

Előzetes kurzusfelvétel gólyáknak kötelező?

Figyelt kérdés
ELTE-n vagyok és azt hallottam, hogy első félévben nem kell előzetes kurzusfelvétel, de a Neptun viszont engedi a kurzus felvételét. Akkor vegyem fel előzetesen, vagy inkább ne? Származik belőle valami hátrányom, ha nem veszem fel?

2016. aug. 18. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ELTE-n (tudommal minden karon, legalábbis IK-n biztosan) az elsőéveseknek a Tanulmányi Hivatal veszi fel a kötelező tárgyait. Kötelező tárgyat ne vegyél fel, azzal csak a hivatal - ilyenkor amúgy is valóban agyonterhelt, idén meg hatványozottan - munkatársait szivatod meg vele.

Specit, kötvált, sportot, stb. viszont ebben az időszakban kell felvenned, ha szeretnél bejutni rá.

2016. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2013-ban még magamnak kellett felvennem az összes tárgyamat első félévben. (ELTE)

Beiratkoztál neptunon keresztül? Ügyintézés/beiratkozás, aktív hallgatói jogviszony megvolt?

Mert ha nem, sanszos, hogy amiatt, mert az előzetes jelentkezés már bőven fut.

2016. aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jaj még az is eszembejutott, hogyha a beiratkozás neptunon már meg is volt, akkor személyesen még nem mentél el, akkor esetleg nem tudsz, mivel beviszik az adataidat még. Emlékszem nekem személyes beiratkozás után közvetlen nyitották meg, HÖK-ösök segítettek felvenni. Bár mi voltunk az elsők, akiknek már nem kellett index-et használni (papír alapú, mint az ellenörző)
2016. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fel tudok venni kurzusokat az lenne a kerdesem hogy fel is kell most oket venni vagy sem
2016. aug. 18. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Vedd fel, ami rád vonatkozik. Mitől félsz? Miért nem akarod megcsinálni, ha megtudod?
2016. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly kezdtem az ELTE-n az egyetemet, és magunknak kellett felvenni, vedd fel te is. A facebook-os csoportban segítenek, ha kell.
2016. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, talán ha elmondanád melyik kar, melyik szakára vettek fel, kapnál pontosabb választ.
2016. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, a levélben volt szó arról, hogy neked bármifélét kell csinálnod ?

Illetve, ha most felvettél / nem vettél fel tárgyakat a regisztrációs héten még módosíthatod.

Nálunk speciel (OE ) az volt,hogy az elsőéveseknek megkímélték ezt a macerát és felvették a szükséges tárgyaikat helyettük, ugyanakkor persze tudtak még tárgyakat felvenni , viszont őket automatikusan letiltották a szemeszter elején. :)

2016. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi az "előzetes kurzusfelvétel"?
2017. szept. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!