Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gólya vagyok az SZTE-n és...

Gólya vagyok az SZTE-n és lenne pár kérdésem a kurzusfelvétellel kapcsolatban.1. Rangsoros kurzusfelvételnél az összes kötelező tárgyat feltudom venni? 2. Hol találom meg a mintaórarendet ami alapján ajánlják az elsősök órarend elosztását?

Figyelt kérdés

3. Hol tudom megnézni, hogy mennyi pontom van és mikor a rangsoros kurzusfelvételhez?

4. A versenyalapú kurzusfelvételnél már csak a választható tantárgyak lesznek, mint például a tesi?

5. Honnan tudom, hogy tesiből melyik térítésmentes?



2013. aug. 14. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A pontot akkor írja ki a rangsorosnálmikor majd felveszed a kurzust. Elég hülye ez az új rendszer még csak egyszer volt összesen szóval a logikáját meg a pontszámítást és sem nagyon vágom. Tavaly is a rangsoros felvétel alatt összevissza változtak a pontok, de azokat a kurzusokat amiket elsőben fel kell fenned, azokat tuti felfogod tudni venni.

A tesi felvételének külön dátuma van, nézd meg az egyetemi naptárba.

Általában lehet tudni vagy sejteni, hogy mik a fizetős tesik pl: az ilyen különlegesebbek, mint lovaglás, ejtőernyőzés.

Tanterv: Képzés menüponton belül Szakok, képzések. Ott pedig keress egy zöld pipát mellette Dinamikus tanterv. Ott találsz Mintatantervet is, ha átállítod felül.

2013. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Rangsoros kurzusfelvételnél az összes kötelező tárgyra fel tudsz iratkozni - nem garantált, hogy első körben sikerül is felvenned. Elképzelhető, hogy 10 embernek azonos pontszáma lesz, ekkora az adott kurzus ponthatára egyel nagyobb a 10 azonos ember pontszámánál. Ez egy figyelmeztetés, hogy a 10 emberből lényegében random módra fogják kiválasztani ki mehet a kurzus és ki nem. Ha itt nem jutsz be, akkor marad a versenyalapú.

2. Mintaórarend nincs (minek?), de van mintaterv (ETR-be felül Képzés, rögtön alatta "Szakok, képzések", jobb alsó sarokban "Dinamikus tanterv" (több is lesz, a legfelsőre menj), aztán felül váltsd át a nézetet "Tanterv"-ről "Mintatanterv"-re. És itt látod félév lebontásban mikor mit kell felvenni

3. Most ezt így nehéz elmagyarázni, ahogy megnyílik a rangsoros kurzusfelvétel egyértelmű lesz - nem kell kapkodni mert 3 napos lesz az egész, lesz időd kitapasztalni.

4. Versenyalapúnál a maradék helyet töltik fel

5. Oda lesz majd írva a kurzus nevéhez

2013. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!