Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a BME-n újrafelvételizek,...

Molia kérdése:

Ha a BME-n újrafelvételizek, a nulladik zh-t is ismételten meg kell írnom?

Figyelt kérdés

Elözö évben is BME hallgató voltam, így nekem is kellett 0ik matek zh-t írnom, ami simán meg is volt. Analízis 1böl is van aláírásom. Családi okok miatt a második félévet kihagytam, így analízis 1böl továbbra is csak aláírásom van, vizsga nincs. Idén viszont újrafelvételiztem (ismét a BMEre) , de egy másik szakra (a kar sem azonos). A kérdésem, hogy (szerintetek) ebben az esetben újra kell-e írnom a 0ik zh-t?.

Magát a tárgyat szeretném ismét felvenni (tehát nem csak vizsgakúrzus formájában).



2016. aug. 18. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a pontos tárgykódot, mert sokszor van, hogy szakoknál eltérő a tárgykód, csak a tárgy neve azonos. Az aláírás 6 félévig él, és tudtommal ez nincs korlátozva szakra, szóval elvileg nem kéne megírnod, mert a 0. ZH csak az aláírás feltétele. Nézd meg Nepotunban, a leckekönyvedben mit ír ki. Ha ott van az aláírás, akkor szerintem nem kell. De a KTH vagy HK biztosan tud pontos információt.
2016. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól tartok, hogy sajnos a HK nem fog tudni pontos infot adni. Sok mindenben nem tud pontos infot adni. Meg nem a hallgatók érdekeit képviseli sajnos. Csak nekik legyen meg a koleszhoz a közösségi pont azt ennyi.

Az a baj, hogy nincs meg a kredited, így nem akkreditáltathatod a Matekot a másik karon, nem tudsz kredit beszámítást kérni, így nincs ami mentesítsen a 0. zh alól. Csak akkor nem kellene 0. Zh-t írnod, ha most is a VIK-es tárgykódú matekot vennéd fel, levizsgáznál, megszereznéd a kreditet és beszámítattnád a másik karon. A másik karon akkor fogadják el a kredited, ha a két tárgy tematikájában legalább 75% egyezőség van. Csak ekkor nem kell 0. zh-t írnod, mert az aláírásod meg van, és akkor nem kell. De, ha másik tárgykódú matekot veszel fel, akkor meg kell írnod. De ha megbeszéled a tárgyfelelőssel és a ő azt mondja, elfogadja neked a korábbi 0. zh-t, akkor nyert ügyed van, de valószínűleg nem fogja elfogadni, bár egy próbát megér.

2016. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

A tárgyak kódját is megnézet, teljesen azonos.

2016. aug. 19. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!