Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes letöltött tételből...

Érdemes letöltött tételből tanulni, vagy dolgozzam ki én?

Figyelt kérdés
Szepbemberben kezdem a levelezős jogi egyetemet. Nem voltam sosem felsőoktatásban, ezért felmerül a kérdés, hogy hogyan is hatékonyabb a tanulás; ha a netről letöltöm, kinyomtatom a tételeket és abból tanulok ( hozzáolvasva a könyvet és kipótolva az esetleges hiányosságokkal) vagy nekiülök a könyvnek és én magam jegyzetelek? Több ezer oldal esetében feltételezem a tételes megoldás a hatékonyabb, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2016. aug. 22. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok jogász, ellenben tudom mi a jó tanulás.

Más jegyzetéből lehet , hogy egyszerűbbnek tűnik, viszont nem nagyon éri meg.

Sokkal jobban megmarad a fejben az a tudás, amit le is kell írnod , neked kell struktúlálni...

Szerintem próbálj, ha mást nem is , de fontosabb szavakat kijegyzetelni.

Tehát kezd el csak a könyvet , ha elakadsz vagy valamit nem értesz, vagy úgy érzed már inkább , hátrafele haladsz , akkor vedd elő a kidolgozott tételeket.


És egyébként valószínüleg úgyis kapni fogsz a tanártól feladatokat, amiket meg kell csinálnod, szóval nem arról van szó, hogy neked teljesen magadtól kell végigmenni ezen a rögös úton. És az is esélyes, hogy elmondja, hogy mi a kulcsa a hatékony tanulásnak ( nappalin nekünk azért elmondták ).

2016. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Koszonom a valaszt:) igaz amit mondasz, akkor lehet a kulcsszavas jegyzeteles lesz a nyero :) a konyvbol valo tanulas nekem annyira idegen, de majd megszokom :)
2016. aug. 27. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, és remélem eredményes lesz majd tanulásod, meg hát nem kell fosni a felsőoktatástól :)
2016. aug. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Orommel ijesztgetik az embert vele valoban :))
2016. aug. 27. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!