Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségihez kötelező 50...

Az érettségihez kötelező 50 óra közösségi szolgálatról szeretnék kérdezni. Egy nap, illetve egy héten hány órát lehet teljesíteni? Az iskola és szervezet közötti szerződés megkötése előtt letöltött munka nem számítható be?

Figyelt kérdés
Találtam az interneten olyan forrást, amely azt írja, hogy maximum 3 óra, de olyat is, hogyha 16 éves már elmúltam (ami igaz) 4 és fél óra közösségi szolgálat teljesíthető egy nap. Melyik az igaz?

2014. jún. 12. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jelenleg hatályos EMMI rendeletben ezt találtam:


133. § (7) A közösségi szolgálat helyszínén a szolgálattal érintett személy segítése alkalmanként legkevesebb egy, legfeljebb háromórás időkeretben végezhető.


20/2012 (VIII.31.) EMMI rendelet

[link]

2014. jún. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy a korábbi teljesítést elfogadják-e, az az iskolától függ. A 4,5 órás rendelet elég rosszul van nyilvánosságra hozva, többeket félrevezet, az nem az iskolai közösségi szolgálatra vonatkozik, hanem az önkéntes munkára, és ez nem az.
2014. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!