Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE BTK kreditátvitel?

ELTE BTK kreditátvitel?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kezdtem el az egyetemet az ELTE BTK-n, de azt otthagytam félévkor, és újrajelentkeztem másik szakra az egyetemen és a karon belül. Az új szakomnál van néhány tárgy, amit már elvégeztem tavaly, és ezeket szeretném elismertetni. Olvastam a BTK oldalán, hogy mi ennek a menete, de van néhány dolog, ami nem világos.


Elvileg hitelesített tematikát is kell csatolnom a kérvényhez, de mivel a tárgy teljesen ugyanaz, mint amit tavaly tanultam (ugyanaz a tanár is), így nem tudom, hogy itt szükség van-e rá. Ha igen, akkor hol tudok ilyen hitelesített tematikát szerezni?


A leírásban az is szerepelt, hogy a kreditfelelőssel alá kell íratnom a kérvényt, de az hogy megy? Odaviszem hozzá a papírt, rögtön aláírja és annyi, vagy hosszadalmasabb? És honnan tudom, hogy melyik tárgynál ki a kreditfelelős? Találtam egy listát, ahol leírják, hogy melyik intézetnél és tanszéknél ki a felelős, de van olyan tárgy, amelyiknél nem vagyok biztos, hogy hová is tartozik.



2016. aug. 23. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Én téves kódon felvett tanegység miatt fordultam tavaly a TO-hoz, így a hitelesített tematikával kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, azzal kapcsolatban talán a tárgyfelelősnél, az oktatónál vagy a kreditfelelősnél érdeklődhetsz. Mivel az ilyen ügyekre kevés idő áll rendelkezésre (kb. egy hónap az adott félév kezdetétől számítva), és a kreditátvitellel eddig mindig csak szerdánként foglalkoztak a TO-n, így azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot a szakod ügyintézőjével e-mailben vagy inkább telefonon. A Neptunban menj a Tanulmányok menüpontnál található Képzés adatokra, és jobb oldalt megtalálod az ügyintéződ nevét, akire egyszerűen rá lehet találni a BTK honlapján, és ott lesz egy e-mail cím és egy telefonszám is. Ő bizonyára tud neked segíteni ez ügyben. Egyébként könnyen előfordulhat, hogy nem lesz szükség tematikára, hiszen azt mondod, ugyanazon a kódon, ugyanannál az oktatónál végezted el a tárgyat, amit most elismertetni szeretnél.


A TO-n elképzelhető, hogy megmondják, nem is kell kreditfelelősökhöz rohangálni, mert le tudják ellenőrizni kód alapján, nyilván ugyanazzal a kóddal mást nem végezhetsz el, így meg kell csak nézniük a Neptunban, hogy idén is indul-e, nem változott-e a tanegység stb., így lehet, hogy el tudod kerülni a hercehurcát. De ez nem garantált sajnos.


A kreditfelelősök előző félévben ők voltak: [link] Valószínűleg nem fog sokat változni szeptemberben sem, de azért az első héten ellenőrizd, a TO-n is kint szokott lenni az ajtón. A kreditfelelősnek oda kell vinni a papírt, amikor fogadóórája van, mondjuk az is előfordulhat, hogy a titkárát kell megkeresni, nálam ez volt a helyzet, ebben az esetben a titkár fogja neki továbbítani, majd megmondja, kb. mikorra jöhetsz érte. A kreditfelelős ellenőrzi, hogy a tanegység tényleg ugyanaz-e, valamint ha nem egyezik, megnézi, hogy mennyiben felel meg a kettő egymásnak. Ekvivalensek esetében szinte biztosan 100%-os egyezést ír majd rá. 75% egyezés felett tekinthető elismert kreditnek. Ezt az aláírt, lepecsételt papírt aztán visszaviszed a TO-ra, akik néhány héten belül berögzítik az adatokat a Neptunban.


Tényleg nagyon szűk az időkeret erre a procedúrára, így ajánlom, hogy minél előbb kezdd el az érdeklődést. Én is az utolsó napon tudtam csak leadni a papírt, pedig csak egyetlenegy tárgyról volt szó, de megnehezíti az ember dolgát az, hogy a TO hetente csak egyetlen napot szán az ügyre, azt is csak egy hónapig. Ráépülős tárgyak esetén pedig nem érdemes ilyen miatt csúszni.


Sok sikert!

2016. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Így már jobban értem, köszönöm a részletes választ! :) Gondoltam, hogy hosszadalmas az egész folyamat, de remélem minden kész lesz időben.
2016. aug. 24. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!