Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általánosságban hogyan működik...

Delusion kérdése:

Általánosságban hogyan működik a kreditátvitel?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


SZTE-n hallgatok, X szakról átjelentkeztem egy másik kar Y szakára. Most kaptam meg az értesítést arról, hogy átvesznek, és a levél végén az áll, hogy kreditátviteli kérelmet adhatok be majd később, hogy elfogadtassam az eddig teljesített kurzusaimat. Ezt furának találom, mert az átjelentkezéshez kurzusteljesítési listát is kellett mellékelni, gondoltam elfogadják automatikusan a tárgyaimat, ha átvesznek. Többet nem tudok erről nyilatkozni, mert jelenleg nincs kreditátviteli időszak, tehát a moduloban (elektronikus ügyintézés) nem látom a kitöltendő űrlapot.

A kérdés: ha jól gondolom, akkor én magam döntöm el, hogy melyik tárgyat melyikkel szeretném elfogadtatni? A legtöbb esetben nálam elég nyilvánvaló a dolog, mert a tematika megegyezik, a kreditérték is, igazából csak a kurzuskód különbözik.


De mi van ebben az esetben:

Megcsináltam egy 6 kredites kötelezőt. Az új szakomon van egy 3 kredites kötelező. A kettő között annyi a kapcsolat, hogy a 3 kredites kötelezőt én a 6 kredites részeként már tanultam, és elvégeztem. A tematika itt is ugyanaz, de a 6 kreditesnek csak részhalmaza lehetne a 3 kredites. Remélem értitek, mire gondolok. Tudom, hogy az erre vonatkozó szabályok változóak, de szerintetek ilyennel van értelme próbálkozni, vagy pofátlan dolog és csak letolást kapnék érte?


Mivel a régi és új szakomban pár tárgyat leszámítva nem volt sok közös, összességében csak 10-15 kreditről lenne szó, de az is valami...nekem számítana.


2012. aug. 6. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A TO tud ebben neked segíteni, náluk kell leadni a papírokat és ők döntenek a kreditek elismeréséről.
2012. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adj be mindent, amire csak egy halvány kis esélyt is látsz, hogy elfogadják. Mikor modulot megnyitják, ki kell töltened egy űrlapot, ahol kérdezni fogják h hol tanultál, melyik tantárgyat szeretnéd elfogadtatni melyik helyett (ilyen legördülő menüből kell választani, elszúrni nem lehet), azt melyik félévben tanultad. Be kell szkennelned a leckekönyvedet, és az adott tárgy lepecsételt mintatantervét. De csak azokat a tárgyakat tudod elfogadtatni, amiket felveszel tárgyfelvételkor. Senki nem fog letolni, nyugi :) Ha nem fogadják el, ki lesz írva h "Elutasítva" és ennyi, te élő emberrel nem is fogsz beszélni erről. És ezt a 6 krediteset is nyugodtan add be.
2012. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, szórtam a kezeket : )
2012. aug. 6. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban sehogy, mivel az egyetemek szabályozzák a maguk módján, mégha némi törvényi keret van is erre.
2012. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!