Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor lesz így időm tanulni...

Mikor lesz így időm tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés

SZTE TTIK-ra fogok járni, most van a (rangsoros) tárgyfelvétel.


És jelenleg úgy néz ki az órarendem, hogy

hétfőn reggel 8-tól este 8-ig (1,5 óra kivételével órám van).

Kedd: déltő este 7-ig/8-ig (még nem dőlt el).

Szerda: 10-től este 6-ig/7-ig (még nem dőlt el).

Csütörtök: 11-től fél 3-ig.

Péntek: déltől este 8-ig.


Tesit még fel kell vennem valahova.


tehát lesz kb 6 órám délelőttönként tanulni egész héten, + csütörtökön 3-tól 4-5-6 órám, + szerdán este 1-2 órám rá.


Én ezt olyan kevésnek érzem. Vagy csak én látom kevésnek? Rendszeresen szeretnék készülni az órákra, nem a vizsgaidőszakra szeretném hagyni a tanulást. De így akkor szokjak rá a kávéra és este 12-1-ig tanuljak, vagy csak nagyon drámaian látom?


U.i.: tudtam hogy ez nem olyan lesz, mint a gimiben, hogy délelőtt letudom az órákat és kész, délután tanulhatok; de nem gondoltam, hogy ennyire sokat leszek bent déltől késő délutánig/estig.



2016. aug. 24. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
És ez 30 kredit? Meg minden kötelező? Az ilyen este nyolckor végződő órák áltálában ilyen szabadon választhatóak meg nyelvórák szoktak lenni (legalábbis nálunk)
2016. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez hány kredit?
2016. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

34 kredit.


Az este végződőek nem szabadon választhatóak, hanem legtöbbjük olyan, ami csak ebben az időpontban van, pl a hétfői, a szerdai, és a pénteki is.

A keddi is kötelező, de csak ilyen esti időpontokban van.

2016. aug. 24. 12:44
 4/18 A kérdező kommentje:

*33 kredit!! Elírtam fentebb, szóval ez mind 33 kredit.


Amúgy csak 29 lenne, a szabadon választhatóval 33 kredit.

2016. aug. 24. 12:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

lesz időd azért akkor is, ha nem este tanulsz (azt majd ráérsz vizsgaidőszakban)

ott van pl a kedd délelőtt, csütörtökön is tudsz, a péntek délelőtt is szabad meg ott a hétvége


ennek elégnek kell lennie és akkor az estéid még szabadok

szerintem csak elsőre tűnik vészesnek és hamar megszokod :)

2016. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Mikor lesz időd?

Csütörtököd kb egész nap szad, a szombat és a vasárnap is... majd 3 napod van a 7 ből.

2016. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
Minden nap tudsz tanulni 2 órát legalabb, plusz hétvége. Aranyélet. Levelezőn 2 gyerek es munka mellett még szombaton is bent vagyunk egész nap. 1 nap marad, már amennyire ugye. Mégis megcsináljuk. Akkor neked is menni fog. Es igen, ez nem a gimi.
2016. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Persze, de hétvégén haza is szeretnék jönni a családomhoz, és nem csak havonta látni őket.


Ha meg szombat délelőtt hazaérek (péntek este 8 után már nem jön vonat/busz), akkor nem az lesz az első hogy leüljek tanulni, hanem hogy a családommal legyek, az idős nagymamáimat meglátogassam. Ilyen szempontból a hétvégét sem tudom rászánni, csak egy kis részét, főleg hogy vasárnap pl az is levisz sok időt, hogy majdnem 3 óra az út Szegedre vissza.


Arról nem is beszélve, hogy azért pihenni is szeretnék, és nem csak tanulni látástól vakulásig, és a hétvégék pont hogy pihenésre is vannak.

2016. aug. 24. 13:35
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

Nézzül reggel 8as kezdéssel. Nehogy korán kelj:

Hétfő:1.5 óra napközben

Kedd: 4 óra szabad

Szerda: 2x1 óra

Csütörtök: 3 délelőtt 4 délután

Péntek:4 óra delelőtt

+ teljes hétvége.


És akkor meg nem erőltetted meg magad, egyetlen nap se tanultál este 8 után.


Ne röhögtess!

2016. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De az a 2 óra olyan kevéskének tűnik, és mindenkitől csak azt hallom, hogy nagyon sok a tananyag, kevés rá az idő, ezét tűnik olyan kevésnek az idő, ami órákon kívül maradna rá, és ezért is aggódok kicsit.
2016. aug. 24. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!