Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most érvényes a diákigazolvány...

Most érvényes a diákigazolványom, vagy nem?

Figyelt kérdés
Nos az a lényeg, hogy 2012-ben csináltattuk a diákit (szeptemberben leszek 17) és tavaly amikor 16 lettem felsoroltak az osztályból neveket akiknek kell a diákira matrica, de az enyémre nem kellett. mert én nem töltöttem be a 16-ot szeptember előtt. Most szeretnék diákbérletet venni buszra, és érdeklődnék, hogy kell-e rá matrica, vagy így is elfogadják? Szóval most vagyok még 16, szeptember 16-án leszek 17.

2016. aug. 25. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, kelleni fog rá, de már most is kell. A betöltött 16 életéved után nem vagy tanköteles, szóval kell. Ha bemész a suliba, a lehető leghamarabb szerezz be egy igazolást vagy matricát, mielőtt megbüntetnek.
2016. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De sulikezdés előtt hogy szerezzek matricát, ha nekem most kell bérlet? Még nem vettem meg most fogom
2016. aug. 25. 10:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy meg október végén adnak matricát a suliban. Ha jól tudom addig érvényes nélküle is 18 alatt.
2016. aug. 25. 10:27
 4/6 A kérdező kommentje:

ezt találtam!


Az oktatási intézmény maga köteles megrendelni a diákigazolványokhoz szükséges érvényesítő hologramos matricát, a meghatározott határidők betartásával.

Érvényesítő matrica kizárólag az Oktatási Hivataltól rendelhető postai úton (1964 Budapest), faxon (06-1-477-3196) vagy a webes felületen ( [link] előzetes regisztrációt követően.

Az új jogszabály értelémben a tanköteles korú (jelenleg 18 év) tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31-éig, amelyben a 18. életévüket betöltik. Az ő számukra tehát nem kell érvényesítő matricát rendelni.

2016. aug. 25. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Suliban fogsz kapni év elején valamikor, addig meg megveszed úgy, és ha az ellenőr belédköt, hogy nincs rajta matrica, megmondod, hogy még nem kaptál a sulitól. Én is így csináltam.
2016. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy október 31-ig használhatom matrica nélkül mert tavaly nem kellett kapnom. mert nem múltam el 16 szeptember előtt
2016. aug. 25. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!