Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elte IK prog. Terv szakról...

Elte IK prog. Terv szakról volt aki átjelentkezett valamelyik suli mérnökinformatika szakára?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok? Ha mondjuk valaki 1. év/félév után átjelentkezik ( mondjuk Óbudai egyetem mérnökinfóra) akkor elfogadtathat annyi tárgyat, hogy onnan folytassa ahonnan abbahagyta, vagy újra kell kezdeni az egészet?

2016. aug. 25. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, azon az egyetemen, ahova mégy, milyen tárgyak vannak, azoknak mik a tematikái. Egyetemek és szakok között eléggé nagy eltérés van, még a progtervező/mérnökinfó között is, szerintem nem lesz sok tárgy, max 1-2, a többit újra kell felvenned. De majd ha odajutsz, az egyetemnél érdeklődj, ők pontosan megmondják, melyik számítható be.
2016. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A matek tárgyak egy részét sztem el tudod fogadtatni, csak a gond velük az lehet, hogy pl. BME-n egy félév alatt többet vesznek át pl. analízisből, mint ELTE-n, igaz egy picit felületesebben is..

A diszkrét matek, számelmélet, gráfelmélet, linalg vonal ott viszont kicsit erősebb, így annak már kétséges az elfogadtatása mérnök infón..


Más egyetemeken (pl. Óbudait említetted) viszont szerintem gond nélkül elfogadák azt is.. Szakmai tárgyad még nagyon nem lehet 1 félév után, esetleg a prog, de annak tematikája könnyen eltérhet egyetemenként, így annak utána kell járnod..


Mérnök infós tárgyaid pedig valszeg kötelezően fel kell majd venned pl. digit, jelek, szabtech, elektro, fizika stb.

2016. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!