Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik számológépet vegyem...

Melyik számológépet vegyem meg a kettő közül?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy


[link]


Eddig ez az utóbbi volt, de véletlen betört. Szívesen venném ugyan ezt, de a másikon gondolkodom, hogy miért drágább ennyivel. Ennyire jobb lenne?

Érettségim már van, most megyek technikisra (még 1 év) és arra kell.


2016. aug. 29. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A termékleírásban látható, hogy az olcsóbb 249 matematikai funkcióval rendelkezik, míg a drágább 417-tel. Nekem FX-570ES PLUS-om van, ez a kettő közül inkább a drágábbhoz hasonlít, és annak ellenére, hogy nagyon szeretem és sokat használom, a funkcióinak a tetemes része kihasználatlan. Bár nem tudom, milyen technikusiról van szó, de azt mondom, ha csak nem természettudományos vagy mérnöki szakra mész az egyetemen, bőségesen elegendő az olcsóbb is. De ha ezekre, még lehet, akkor is.
2016. aug. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Technikusin és akár mérnöki szakokon is maximum az alapvető számolásokat valamint a szögfüggvényeket fogod használni, semmi mást. Ahogy #1 írta, a funkciót 95%-át úgysem fogod használni, teljesen felesleges a drágább.
2016. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :)
2016. aug. 29. 14:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Mivel a nagy tesó csak egy ezressel volt drágább a media markt-ban, így inkább azt vettem meg. Valóban nem hiszem, hogy a plusz funkciok barmelyiket fogom hasznalni, de hatha. Azt a plisz ezrest megerte. (Szerintem)
2016. aug. 29. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de ezen ne ragadjunk le. Én is mérnöki szakra csúcshiperszuper számológépet vettem. Aztán amikor már matekon szembesültem vele, hogy számológépet nem lehet használni, akkor döbbentem rá, hogy hülyeség volt ennyi pénzt kiadni érte. :)
2016. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én a matek érettségin szinte mindent kihasználtam. Ahogy elnézegetem ez tud több számremdszerben számolni, tud mátrixot. Ezeket szerintem fogom használni.
2016. aug. 29. 17:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként most vettem észre, hogy 570es plust vettem. De lényegtelen, ugyan úgy 417 és szinte ugyan úgy néz ki, mint a másik.
2016. aug. 29. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!