Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki állami ösztöndíjas...

Ha valaki állami ösztöndíjas egyetemi képzésen volt de a diploma megszerzése előtt befejezi, otthagyja az egyetemet (nem jelentkezik át máshova) akkor a teljes tandíjat vissza kell fizetnie?

Figyelt kérdés
2016. aug. 29. 18:41
 1/8 A kérdező kommentje:
A teljes alatt azt értem amennyit ott töltött.
2016. aug. 29. 18:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. 1 félévig meggondolhatják magukat, akkor azt az 1 félévet nem kell visszafizetni, de ha annál többet tanulsz, akkor az egészet.
2016. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A képzés díjának felét kell visszafizetni, nem az egészet.
2016. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha valaki 4 félévet volt ott akkor 2 félév díját kell visszafizetni?
2016. aug. 29. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, tényleg csak a félt kell, rosszul tudtam.
2016. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem. Mármint, nem két adott félét költségét kell visszafizetni, hanem a 4 félév költségének a felét. Ez a két összeg eltérő lehet, attól függően, hogy hány kreditet veszel fel a félévekben.
2016. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De miből tevődik össze a költség? Csak a felvett kreditek ára?
2016. aug. 29. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Neptunban valahol van írva, hogy az adott félév mennyibe kerülne. Azt hiszem olyan 350k egy félév 30 kreditnél. A kreditnek alapból van ára, olyan 1800 Ft, meg lehet van még "alap" költség, egyetemi adminisztrációs költség. Ezt nem igen tudom pontosan, lehet van róla szabályzat.
2016. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!