Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdasági diplomával Amerika?

Gazdasági diplomával Amerika?

Figyelt kérdés

Az itthon, vidéki egyetemen megszerzett gazdasági diplomával érek valamit külföldön? (Magabiztos angol nyelvtudással).

Vagy mit kell csinálni, hogy érjen kint is valamit! :)


2016. aug. 31. 08:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
itthon se ér semmit
2016. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Első nem kell trollkodni! :) Azért nem vagyok teljesen inkompetens a témában. Gazdasági diplomával bármikor kapok itthon munkát(főleg pénzügy és számvitellel). Ez nem kérdéses.

Csak a külföldi dolgok érdekelnek, sajnos nincs ismerősöm aki felvilágosíthatna.

2016. aug. 31. 11:11
 3/21 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Ráadásul, ha a vidéki egyetem noname egyetemet jelent nálad, akkor végképp nem ér semmit. De a gazdasági diploma amúgy se nagyon.
2016. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, hogy talált ide két ekkora troll :D

Uraim! Nyugi, nem kell a felesleges beszéd, Tisztában vagyok vele, hogy milyen diploma, azzal is, hogy lesz munkám bármit mondtok. Kizárólag külföld érdekel.

2016. szept. 1. 19:11
 5/21 anonim ***** válasza:

ne uramozz már.

A vidéki is ugyanannyit ér, mint a pesti.

Milyen állást tudnál betölteni vele? csak a könyvelő, de ugye ez se kapcsolódik annyira a tanulmányokhoz, vagyis ezt nem tanítják.

Ezek után kaphatsz bármilyen állást, gazdasági újságíró, vagy üzletember :D, semmi köze a diplomádhoz, egy érettségi szintű tudással is ott lennél.

2016. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Hogyha mindenki automatikusan troll, akivel nem értesz egyet akkor egyáltalán minek teszel fel kérdést, de most őszintén?


Amúgy mi az, hogy Amerika? Amerikában van 35 db ország, talán kicsit pontosíts a kéréseden. Tudom gazdasági szakokon nincs földrajz, de általánosban meg középben csak volt.


'Vagy mit kell csinálni, hogy érjen kint is valamit!'


Érteni kell hozzá. Ennyi.

2016. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna, hogy magyarázkodnom kell.

Könyvelőhöz elég az OKJ, mellé egy mérlegképes.

Gazdasági diplomával(PSZ), hova is? Multik, bankok, állami szféra, vállalkozások. Szóval, igen. Rengeteg helyre. Elég álláshírdetéseket megnézni. Tele van gazdasági diplomával rendelkezők iránti érdeklődéssel.

Érettségi rég nem elég pár munkához, főleg nem egy könyvvizsgálóhoz.


Amerikában tagállamok vannak, országoknak nem nevezném. Lehet mégis jártam anno földrajzra :D

Pontos tagállamot meg direkt nem jelöltem meg, személyes tapasztalatok érdekelnek. Nincs pontos célom, hogy XY érdekel csak.

2016. szept. 1. 20:41
 8/21 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Te soha az életbe nem jártál földrajzra... Amerikában országok vannak, nem tagállamok.

2016. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tagadhatod le, hogy gazdasági diplomás vagy az tuti... :D
2016. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

3-4 eve GYIKozok es minden honapban beleakadok egy "Amerika nem orszag" idiotaba, aki a kerdesre keptelen valaszolni, csak azert kommentel, hogy bosszantsa a kerdezot es a tobbi olvasot. Miert nem vagytok kepesek felfogni, hogy amikor az ember Amerikat ir, akkor az USAra gondol. Miert kell ertetlenkedni meg pampogni, hogy az nem orszag. Az amerikaiak is America-nak hivjak a sajat orszagukat, mi is nyugodtan nevezhetjuk Amerikanak az Egyesult Allamokat. Nyilvan aki egy masik orszagra gondol, az neven fogja azt nevezni!


NA, dehogy a kerdesre is valaszoljak:

Az otthon szerzett diplomakat egy az egyben itt soha nem fogadjak el. Mindig kell ilyen-olyan kulonbozetet/tesztet csinalni. Sot, van amikor komplexebb a dolog.


Vegyunk egy egyszeru fodraszt: a baratnomnek otthon fodrasz uzelete volt evekig. Most itt el az Amerikai Egyesult Allamokban (draga elsok), es nem dolgozhat hivatalosan a szakmajaban, mert itt a fodraszoknak kemiat is kell tanulniuk es a kepzes vegen kozmetikusok lesznek. Neki kell venni nemtom hany extra orat kemiabol, biologiabol, (ami legalabb 1 ev ha nem tobb es tobbezer dollar) es ha sikeresen levizsgazott csak utana fog tudni elhelyezkedni hivatalosan fodraszkent. Attol fuggetlenul, hogy otthon uzletvezeto volt...Vagyis egy "egyszeru" fodrasz szakmahoz ilyen bonyesz eljarasok kellenek, akkor gondolod mas szakmaknal csak ugy van, hogy az ember kijon, hoz egy forditast a diplomajarol es beall munkaba?


Es akkor a munkavallalas egyeb nehezsegeirol meg nem is beszeltem. De nem is fogok, mert ha magabiztos az angolod, akkor kukkants ide:


[link]

2016. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!