Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar diplomával Amerikában?

Magyar diplomával Amerikában?

Figyelt kérdés
Az egyetemen phszichológiát szeretnék tanulni és Amerikában szeretnék dolgozni. Magyar diplomát elfogadják ott?

2015. dec. 6. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Amerikaba nem lehet csak ugy kikoltozni, magyar pszichologusi vegzettseggel az eselyed kabe nulla.
2015. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben érdemes megtanulni, hogyan is írják a pszichológia szót. Nem úgy, ahogy te próbálkozol vele. Milyen pszichológus szeretnél lenni egyáltalán, mire szakosodnál? Itthon akarod elvégezni az alapképzést, a mestert is, és a szakirányú továbbképzéseket is? Vagy a tanulmányaid valamely pontján mennél külföldre, és folytatnád ott? Nyilván akinek ilyen nagy "álmai" vannak, az tisztában van a lehetőségekkel és az úttal is, amire vállalkozik - nemde?

Elméletileg elfogadják az itthoni diplomát, ha honosíttatod, de nem biztos, hogy alkalmazni fognak. Hiszen nem csak a tökéletes szakmai angol nyelvtudásra van szükséged, hanem arra is, hogy az ottani iskolákat, szemléletmódot ismerd és elsajátítsd. Elég más a pszichológiai felfogás a különböző országokban, területeken. Máson van a hangsúly, más a gyakorlat stb.

Az sem mindegy, milyen pszichológus akarsz lenni, mert elég különbözőek az elhelyezkedési esélyek még itthon is.

2015. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A tökéletes szakmai angol mellé kell egy igen stabil "napi és mélyebb" angol is, mert egy pszichológus sokszor elég szerteágazó témákban beszélget akár órákat a pácienseivel. Ezt tapasztalatból mondom, bár én a magyarral voltam így, hogy azt hittem tökéletesen tudok magyarul, aztán mikor ide kerültem, akkor értek meglepetések, szerencsére az egyik ismerősöm nagyon jól beszélt angolul és amit nem értettem meg magyarul, azt ő lefordította angolra. Évekbe telt, mire viszonylag teljesen megértettem a nyelvet.
2015. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!