Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákigazolvány igénylést...

Diákigazolvány igénylést egyetemen hogy kell?

Figyelt kérdés
A Neptun rendszerben kell elektronikusan, addig tiszta. Amikor mentem beiratkozni, kértek két igazolványképet, amit vinni kellett. Erre azt olvasom, hogy kérni kell az egyetem tanulmányi és felvételi osztályán diákigazolvány igénylő lapot, majd okmányirodában fényképet csinálni, adnak lapot NEK azonosítóval, és ezt kell neptunban beírni igényléskor. Akkor hogy teljesen elektronikus, ha nekem kell mindenhova rohangálni vele? És miért kértek el igazolványképet beiratkozásnál, ha okmányiroda amúgy is csinál? Elmagyarázná valaki?

2016. aug. 31. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is kell egy NEK-adatlap. Az is lehet, hogy ilyened már van, mivel 2012 óta a Nemzeti Egységes Kártyarendszerbe tartozó diákokat adnak ki, de ha nincs már meg, az sem baj, bemész az okmányirodába, csinálnak újat. (Személyi kell hozzá és lakcímkártya.) Ezt tartsd meg.

Aztán indítsd el a Neptunban az igénylést.

Utána menj be a TO-ra, itt is szokták kérni a NEK-adatlapot, szóval azt vidd el. (Gondolom, hogy a számot lehessen ellenőrizni valamiről, hogy tényleg jól van-e.)

Ha a TO elküldte az igénylést az oktatási hivatalnak, kérheted, hogy állítsanak ki ideiglenes diákigazolványt, amíg nem érkezik meg a rendes.

A diákot postán kapod meg, az igénylés állapotát az igenyles.diakigazolvany.hu felületen követni tudod. Az igénylés során nagyon fontos, hogy mindenhol minden adatod betű szinten egyezzen meg (NEK-adatlapon, Neptunban, stb...)


Hát, nem teljesen elektronikus. :) A beiratkozásnál általában más célra kérnek igazolványképet, az orvosin pl. beragasztják a leckekönyvbe.

2016. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!