Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok mondani szokatlan...

Tudtok mondani szokatlan érettségi tételeket magyar irodalomból? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egy szokatlan párbeszéddel kezdődött a kíváncsiságom. Igaz, külhoni magyar vagyok, de azt hittem, magyarországi ismerőseim is rendelkeztek olyan szóbeli tétellel, hogy "határon túli magyar irodalom" vagy valami hasonló. Az egyik barátom azonban kijelentette, hogy sosem hallott az általam felsorolt szerzőkről, mert a Slam poetry tétel kiszorította az előbbit. Ezt hittem rosszul hallok. Slam Poetry, mint érettségi tétel? De gondolom a haver is ugyanúgy csodálkozott az én tételemen.

Gondolom a tételsorok gimikként/középiskolánként változnak. Ezért érdekelne, akadnak-e még hasonlóan elvetemült tételek a magyar irodalom oktatásában? Előre is köszönöm a válaszokat!

U.I.: Határon túli magyar diákok is írhatnak, ha akad szokatlan tétel náluk.



2016. aug. 31. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

A kortárs tétel elég változatos tud lenni magyartanár függvényében. Nálunk Dragomán György - A fehér király című műve volt.

Az irodalom határterületei tételnél pedig lehetett választani a Krúdy Szindbád film és könyv, illetve a Rájátszás című kortárs költőkből és zenészekből álló formáció által megzenésített versek közül.

2016. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hm, ez is nagyon érdekes. Az irodalom határterületeiről mi nem tanultunk. Köszönöm a választ! :)
2016. aug. 31. 10:54
 3/6 A felhasználó ***** válasza:
Nekem a Sorstalanság volt a tétel. Nem a könyv, a film.
2016. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk volt olyan, h évszakok a magyar költészetben
2016. aug. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Határterület: Rómeó és Júlia (Romeo + Juliet, 1997) film összehasonlítása az eredeti művel.

Kortárs: Varró Dániel versesköteteinek bemutatása (3 db van).

2016. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Orwell - 1984
2016. szept. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!