Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi lakosként megérni...

Szegedi lakosként megérni Budapesten menni egyetemre?

Figyelt kérdés
Miért és miért nem?
2016. aug. 31. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit tanulnál. Mondjuk orvosi egyetem miatt szerintem nem érné meg, de pl. mérnöki szakok esetén a BME-s diplomának jóval nagyobb a presztízse, mint egy Szegeden szerzettnek. Ugyanígy a gazdasági szakoknál is érdemesebb szerintem a pesti egyetemekben (BCE/BME/BGE) gondolkodni.

Alapvetően nagyobb a presztízse a budapesti egyetemeken szerzett diplomának (annak ellenére, hogy Szegeden is biztosan színvonalas képzések vannak). Mérlegeld, hogy megéri-e neked elköltözni otthonról emiatt.

2016. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondjunk attól is függ, hol képzeled el a jövődet. Ha egyetem után Budapesten szeretnél lakni, akkor megéri Budapestre menni. Meg, hogy mennyire szeretnél már most elszakadni otthonról. Az önállósodásnak is számos előnye és hátránya is van.
2016. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anyagiak miatt aggódj a legkevésbé, azt szerintem meg lehet oldani. Kollégium realtíve olcsó megoldás, lehet nyári munkákat elvállalni, igénybe vehető a diákhitel, stb.

Nyilván ez így összeségében drágabb, mintha otthon maradnál. Azt mérlegeld, hogy ez jó befektetés-e, mennyivel színvonalabb a pesti oktatás, mint a szegedi.

2016. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazabol GTK-ra akarok menni,es igen Oesten kepzelem el a jovomet de anya mondta hogy az a szak itt is van massal kell ervelnem ha Pestre akarok menni raadasul mindennel egyutt kb 200 ezer Ft-ba kerulne a megelhetesem...
2016. szept. 1. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapestre mennék tanulni (BCE-re esetleg BME-re). Próbáld meg elérni az állami ösztöndíjas ponthatárt (szerintem nem lehetetlen jóra megírni az emelt szintűket, csak sokat kell gyakorolni). Ha mégse jön össze, maradj Szegeden költségesen. Valószínűleg költségesen Budapest már nem érné meg, az egyébként is jelentkező plussz költségek (utazás, lakhatás) miatt.
2016. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ertem koszi😔 Akkor meg megprobalok 3 ever lehuzni itt😩
2016. szept. 1. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!