Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van B terved, ha kibuknál az...

Van B terved, ha kibuknál az egyetemről/főiskoláról?

Figyelt kérdés
Mit csinálnál,ha kibuknál az egyetemről?

2016. szept. 1. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ. Ha már 3 éve ott lennék, és csak a tanárok izélnének, más dolgokból jó vagyok, és már tevékenykedtem is a szakon, akkor újra felvételiznék.

Ha nem érdekelne a dolog, látnám hogy nem itt van helyem, akkor vagy másik szakra mennék, feltéve, ha van olyan, ami érdekel, és látom, hogy azt végig tudom vinni, meg van jövője, de ha ilyen nincs, akkor beállnék dolgozni.

2016. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló területen elmennék OKJ-ra vagy FSZ-re. Esetleg megpróbálnék egy másik szakot.
2016. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Felülök a traktorra, komolyan.

Kellett nekik, ide a D-Alföldre anno Kolozsvárról egyetemet hazaköltöztetni... :)

2016. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én már lediplomáztam anno, de nekem eszembe sem jutott, hogy nem végzem el, pedig nagyon kis % diplomázott le. köztük én is,pedig nem a legjobb alapokkal érkeztem. mindent meg lehet csinálni, amit az ember elhatároz. :)
2016. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs B-tervem.. Meg sem fordult a fejemben, hogy nem tudom elvégezni az egyetemet :)
2016. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Nincs ilyen opció, rengeteg pénzt és időt beleöltem. A nagyobb kérdés sokkal inkább az mi lesz egyetem után, mi lesz a jelenlegi életemmel, mert az ország nem nyújt élhető opciót.
2016. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szakváltás - bár én azért hagytam ott az első szakot, mert rájöttem, hogy nem érdekel a szak, és már az sem, amit később kezdhetnék vele
2016. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

3-as vagyok, 4,62-es átlaggal végeztem 5 éves képzést TTK-n.

Jelesre diplomáztam és szigorlatoztam. Számomra maga a diploma megszerzése nem volt kérdés 4-es, 5-ös átlaggal. Ettől függetlenül a diplomamunka időszaka idegileg izgalmas volt.


Én inkább 5-10 évvel ezelőtt nem jól mértem fel a hazai ipar igényeit és nem jó szakirányt választottam. Valahogy akkor a kreativitás és az érdekes dolgok vonzottak, ma pedig az vonzana, hogy legyen szakmai állásom, akkor is, ha kvázi nem dob fel a munkakör. Minket az egyetem anno nagyon nem az életre "képzett ki".


Én inkább azt kérdezném, hogy van-e B terved arra, ha a jeles diplomáddal egy évig nem találsz a szakmádba vágó állást idehaza? Külföldön minden hazai diploma nem feltétlenül elfogadott...

2016. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem engedhetném meg magamnak, mert a szüleim fizetik.

Most kezdem az egyetemet, és nagyon félek tőle, hogy esetleg nem sikerülne befejezni.

2016. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!