Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi beiratkozás menete?...

Egyetemi beiratkozás menete? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mennyi idő kb. egy egyetemi beiratkozás és mi zajlik ott? Akkor vannak tájékoztatók is, vagy csak index, meg mindenféle papír aláírása? És ha valaki passzív félévre szeretne menni, az változtat bármit a beiratkozás menetén? Köszi a válaszokat előre is! :)

2016. szept. 1. 23:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és egy kis bővítés: Alapjáraton is van programom Budapesten, csak előtte elintézem a beiratkozást, de a programra jönne velem a barátnőm is. Mivel nem szolnokiak vagyunk, így inkább feljön velem együtt. Addig Ő mit tud csinálni? Hol zajlik a beiratkozás? Ha egy előadóba, be tud velem ülni? Vagy inkább mondjam neki, hogy keressen a környéken valamit és foglalja le magát?:)
2016. szept. 1. 23:53
 2/6 A kérdező kommentje:
*Nem pestiek, hanem szolnokiak
2016. szept. 1. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Megírhattad volna hogy melyik egyetem, én a BME-s tapasztalatokról tudok beszélni.


"Hol zajlik a beiratkozás": Ha ezt sem tudod, akkor sürgősen nézz utána!

Nálunk egy erre kijelölt tanteremben.


Nálunk van egy elég hosszú tájékoztató, ahol részletesen elmondják hogy milyen problémval hova fordulhatsz, ismertetik azon eseteket, amikor elbocsájthatnak, amikor átsorolhatnak, stb.. Utána megindul az összes ember a 4-5 ügyintéző felé, akinél bemutatják a szükséges dokumentumokat. Elég nagy tolongás szokott lenni, érdemes eleve előre ülni a teremben, hogy hamar sorra kerülj.

Ha passzív féléves vagy, az a beiratkozás menetán nem változtat, arról a tanulmányi rendszerben kell nyilatkoznod.

Az ismerőseid is nyugodtan mehetnek veled, ők majd ücsörögnek, amíg sorban állsz.

2016. szept. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jah és mennyi idő... az egyszerre beiratkozók számától függően én bő 2 órát saccolok.
2016. szept. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy helyszínileg hol zajlik, arra voltam kíváncsi hogy előadóban-e :) Köszönöm a választ :)
2016. szept. 2. 00:14
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk egy asztalra kitettek cédulákat, amiken számok voltak, mindenkinek húzni kellett egy sorszámot, és az alapján szólítottak. Egy ember kb. 8 percet vesz igénybe, ha valamilyen eltérés,fennakadás van, akkor talán 15, de annál semmiképpen sem több. Nekem például ennyi volt, mert a személyim lejárati dátumát üresen hagyta a neptun, és úgy lett kinyomtatva, amit nem fogadhattak el. Egyébként nagyon segítőkészek, ha szükséges, újranyomtatják neked, ahogy velem is történt, aláírod és már meg is van oldva.

Bemutatod a szükséges dokumentumokat, 1-2 aláírás, aztán mehetsz a dolgodra.

Ilyenkor általában nem tartanak tájékoztatókat, majd csak az első hét folyamán kerül sor ilyenekre.

Sok sikert az egyetemhez!:)

2016. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!